Ana Sayfa Bilgisayar Windows 10 USB Kurulum Diski Oluşturma

Windows 10 USB Kurulum Diski Oluşturma

0

Bilgisayarlarınıza Windows 7/8 veya 8.1 yüklü ise ve siz bunu Windows 10‘a yükseltmek istiyorsanız fakat bu işlemi yapamıyorsanız veya bir USB  flash bellek ya da dvd üzerinden Windows 10 kurulumu yapmak istiyorsanız, kurulumda kullanacağınız bootable format diski nasıl oluşturabileceğinizi göstereceğim.

Öncelikle yapmamız gereken bilgisayarımıza Windows 10 indirme aracını indirmek. Google‘a, Windows 10 indirme aracı yazıp aratalım.

Image 111

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İlk gelen Microsoft sitesi linkine tıklıyoruz; buradan da Aracı şimdi indirin yazan kutucuğa tıklıyoruz.

Image 22222

Aracı şimdi indirin dedikten sonra, bilgisayarımıza MediaCreationTool  uygulamasını indirmiş oluyoruz. Bu uygulamayı çalıştırdıktan sonra aşamalar şu şekilde olacak; ilk olarak lisans koşullarını kabul etmemizi istiyor.

Image 2

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kabul edip devam ediyoruz.  Buradan şu anki kullandığımız bilgisayarımızı mı yükseltmemizi yoksa başka bir bilgisayar için Windows 10 indirmek mi istediğimizi soruyor. Biz bu makalede bootable kurulum medyası oluşturacağımızdan, 2. seçeneği seçmemiz gerekiyor. Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur seçeneğini seçip devam ediyorum.

Sonraki pencerede işletim sisteminin Dil, Sürüm ve Mimari seçeneklerini seçip ileri diyoruz.

Image 5

Burada ihtiyacımız olan en  az 4GB boş fash bellek. Burada ister flash belleğimizi kullanarak bootable kurulum medyası oluşturabilir ya da ISO dosyasını indirip dvd ye yazabiliriz. Bu makalede bootable flash medyası oluşturacağımızdan, ISO flash sürücü seçeneğini seçiyorum. Bu kısımda siz istediğiniz ve size uygun seçeneği seçebilirsiniz; seçtikten sonra  ileri diyoruz.

Image 6

Bir sonraki pencerede USB Flash Sürücümüzü seçip ileri diyoruz.

Image 7

Image 8

Bu işlemleri de yaptıktan sonra Windows 10′u indirme işlemini başlatmış oluyoruz ve işlem tamamlandıktan sonra format için kullanabileceğimiz Windows 10 bootable flash medyamızı oluşturmuş oluyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA