Bilgisayarınızda radyo dinlemek için en iyi Windows 10 uygulamalarının bir listesini derledik. Her bir uygulamanın açıklamasını okuyun ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı yükleyin.

Müzik günlük hayatımızın çok önemli bir parçasıdır ve bu yüzden bize istediğimiz müziği bize yakın ve her zaman ulaşılabilir hale getirmeye adanmış pek çok cihaz vardır.

Ama bazen, aynı çalma listesinden sıkılıyoruz ve bu gibi zamanlarda dikkatimizi kuşaklar boyunca bizimle birlikte olan eski bir arkadaşa çeviriyoruz.Windows 10 için En İyi 7 İnternet Radyo Uygulaması ve Medya Oynatıcısı 1

Ortak radyo artık bu kadar popüler olmasa da, İnternet Radyosu yükselişte ve bu dijital hizmetler gün geçtikçe daha iyi hale geliyor ve onları dinlememize izin veren uygulama sıkıntısı yok.

Windows 10 ayrıca çevrimiçi radyo dinlemek için bazı harika çözümlere sahiptir ve şimdi bazılarına bakacağız.

Windows 10 için en iyi radyo uygulamaları nelerdir?

Microsoft Store’da sayısız radyo uygulaması olmasına rağmen, pek çok kişi size beğenebileceğiniz özellikler sunmaz ve bunların çoğu belirli bir bölgeyi hedefler.

Yine de, bu harika radyo uygulamaları şeklinde, Windows 10 için eski zamanların en sevdiği radyo servisleri var.

1.Tuba. FM

Windows 10 için En İyi 7 İnternet Radyo Uygulaması ve Medya Oynatıcısı 2

Tuba.FM ‘müziği her kullanıcının beğenisine uygun ilk uygulama’ olarak tanımlanıyor.

Sezgisel, kullanıcı dostudur ve müzik aramalarınızı özelleştirmenize ve kendi listelerinizi düzenlemenize (hatta kişisel radyo kanalınızı oluşturmanıza ve paylaşmanıza) olanak tanır.

Gelişmiş algoritmaları sayesinde beğendiğiniz müzik türlerini bulur. Tuba.FM. de kolayca iyi bir müzik ‘arkadaş’ı bulacaksınız.

Tuba.FM ücretsiz Windows Store’dan indirebilirsiniz.

2. Pradio

Windows 10 için En İyi 7 İnternet Radyo Uygulaması ve Medya Oynatıcısı 3

Pandora radyosu henüz Windows 10’da mevcut olmasa da, bu hizmetten hoşlanananlar bundan yararlanabilir.

Pradio , Pandora’dan Windows 10 bilgisayarınıza Internet radyosu aktarabilen bir üçüncü taraf uygulamasıdır. Ayrıca, uygulama kullanıcıların yalnızca istedikleri müzikle kendi kişiselleştirilmiş istasyonlarını oluşturmalarına izin verir.

Arama yapmak için Charms (Çubuklar) çubuğunu kullanabilirsiniz ve kullanıcılar buradan diğer cihazlara müzik akışı da yapabilir. Uygulama, yer işaretlerinin oluşturulmasına ve Charms çubuğundaki Paylaş seçeneğiyle bunları ve diğer bilgileri paylaşmanıza izin verir.

Windows 10 için Pradio’yu İndirin.

3. Slacker Radio

Windows 10 için En İyi 7 İnternet Radyo Uygulaması ve Medya Oynatıcısı 4

Slacker Radio, kullanıcılarına çok sezgisel ve gezinmesi kolay bir arayüz sunan, aynı zamanda istikrarlı ve birçok özelliğe sahip çok sağlam bir uygulama sunan, şimdiye kadar gördüğümüz en iyi görünümlü uygulamalardan biridir.

Daha dikkat çekici özelliklerinden biri, normal bir radyoda uygun bir seçenek olmayacak belirli şarkıları veya sanatçıları dinleme olasılığıdır.

Bu, Charms çubuğu aracılığıyla şarkı arayarak veya en iyi şarkılar veya sanatçıların listesine göz atarak bu uygulamada elde edilebilir.

Windows 10 için Slacker Radyo indirin

4. iHeartRadio

Windows 10 için En İyi 7 İnternet Radyo Uygulaması ve Medya Oynatıcısı 5

Hem ünitede hem de özelliklerde TuneIn radyosuna çok benzeyen iHeartRadio, Windows 10 kullanıcıları için harika bir radyo uygulamasıdır.

Uygulama, kullanıcılarının çeşitli İnternet radyo istasyonlarında hızlı bir şekilde arama yapmalarına ve bunları türe, konuma veya içeriğe göre filtrelemelerini sağlar.

Tasarımı görünümden memnun, ancak aynı zamanda çok kullanıcı dostu, uygulamada gezinmeyi ve ilgilendiğinizi bulmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca, kayıtlı kullanıcılar için özel istasyonlar çalma seçeneği var.

Windows 10 için iHeartRadio’yu indirin

5. Tuneln Radio

Windows 10 için En İyi 7 İnternet Radyo Uygulaması ve Medya Oynatıcısı 5

TuneIn Radio’nun tanıtımlara ihtiyacı yoktur, hizmetleri çok iyi bilinir ve sitemenin ötesindedir.

Windows 10 için uygulama, TuneIn’den beklediğimizden farklı değil, çünkü en iyi özellikleri ve çok fazla esnekliği sunuyor.

Kullanıcılar bölge, müzik türü, haberler veya podcast’ler gibi bir dizi filtreye göre gruplanmış istasyonlara gözatabilir, favori radyo istasyonlarını ekleyebilir ve en çok dinlenen istasyonları da görüntüleyebilir. Uygulamaya kaya gibi sağlam ve performansı kusursuz.

Windows 10 için TuneIn Radio uygulamasını indirin

6. Audials Radyo

Windows 10 için En İyi 7 İnternet Radyo Uygulaması ve Medya Oynatıcısı 6

Audials Radio, Microsoft Mağazası’ndaki en popüler Internet radyo uygulamalarından biridir. Bu araç, dünyanın her yerinden 100.000’den fazla radyo istasyonunu Windows 10 bilgisayarınıza getiriyor.

Mevcut 70’den fazla tür vardır, bu yüzden kesinlikle hoşunuza gidecek bir şey bulacaksınız. Dahası, radyo kaydedici özelliği müziğinizi kaydetmenizi ve ilgili şarkıları MP3 dosyaları olarak kaydetmenizi sağlar.

Podcast dinlemeyi tercih ederseniz, Audials Radio sizi ele geçirir. Aralarından seçim yapabileceğiniz 260.000’den fazla podcast listesi var.

Audials Radyo İndir

7. Windows 8, Windows 10’da Windows Media Player

Windows 10’da bir İnternet Radyo istasyonu çalmak için akışı indirmeniz ve Windows Media Player ile açmanız gerekir.

Desteklenen formatlar – .m3u URL, WMP’dir ve Windows 7’de olduğu gibi .pls URL’sini oynatamaz. Bu nedenle, Windows Media Player ile internet radyolarını bulamazsınız, akışları kendiniz indirmeniz gerekir

Bilgisayarınızdaki veya mobil cihazınız da ki bu uygulamalar sayesinde , bir daha asla yeni müzikler bitmeyecek ve her zaman en son hitlerden değil, aynı zamanda en son haberlerden de haberdar olacaksınız. Onları bir deneyin ve eğer varsa ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Başka önerileriniz veya sorularınız varsa, bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde bırakmaktan çekinmeyin.

Son Güncelleme 20 Şubat 2020 Yazar Pınar Güldökmez