Günümüz teknolojisi ile birlikte gelişme gösteren bir çok uygulamada meydana geldi. Facebook, İnsteğram, Tiktok, Whatsapp  ve benzeri uygulamalar büyük bir kesimi etkiledi.

Kullanılan bir çok uygulamalar arasında whatsapp kullanıcıların oldukça ilgi odağı ve en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini alıyor.

Whatsapp ile mesajlaşma, fotoğraf, video, belge ve konum gibi bir çok özelliği aynı uygulamada kullanabilme imkanına sahip olduk.

Whatsapp uygulaması ile dünyanın her yerinden ailemiz, arkadaşlarımız ve sevdiklerimizle birlikte çok yakındaymışız gibi gönül rahatlığı ile kullanıyoruz.

Kişinin en önemli bilgileri, belgeleri ve benzeri birçok özel konularını sevdiklerimizle paylaşıyoruz. Whatsapp kullanıcının güvenliği için daha öncesinde uçtan uca şifreleme özelliğini yayınlamıştı.

Tabi bu durum biz kullanıcılar için oldukça güzel bir haberdi. Whatsapp gün geçtikçe özelliklerine yenisini eklemeye ve zirvedeki yerini korumaya deva ediyor.

Bu gün whatsapp uygulaması ile sesli mesaj yazma özelliğini inceleyeceğiz….

Whatsapp uygulaması üzerinde sesli mesaj yazma özelliği apple telefonlar için öncesinde gelmişti. Şimdi Android telefonlar içinde bu özelliği ekledi.

Whatsapp ile araba kullanırken, acil bir içimiz varken yada mesaj yazma durumumuzun olmadığı bir ortamda isek oldukça kullanışlı ve olumlu yönde olacaktır.

Şimdi hep birlikte android telefonlarda whatsapp ile nasıl sesli mesaj yazarız aşağıdaki adımları takip edelim….

Talefonumuzda whatsapp uygulamasını açalım ve mesaj göndermek istediğimiz kişiyi seçelim.

Mesaj yazma alanına tıkladığımızda sağ tarafta normalde sesli mesaj göndermek için kullandığımız yeşil mikrofon simgesi olacaktır.

Hemen bu simgenin altında kılavye bölümünde yer alan küçük mikrofon simgesine bir kez tıklayıp bırakalım ve yazmak istediğimiz metni sözlü olarak söyleyelim.

1 6

Biz söyledikten hemen sonra metin kısmına söylediğimiz cümleyi kelimelere dökecektir. Heman ardından gönder butonuna tıklamamız yeterli olacaktır.

Sesli mesaj gönderme özelliğinden bu özelliği ayıran en önemli etken ise Mesajı sesli olarak söylediğimizde paneli gördüğümüz için hatalı bir yazımda düzeltme imkanımız olacaktır.

Fakat sesli mesajda direk sesi gönderdiğimiz için hatalı bir cümlede olsa düzeltme imkanı sağlamayacaktır.

Whatsapp ile android telefonlara gelen sesle mesaj yazma özelliği oldukça kullanışlı ve kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.