Ana Sayfa Uygulama Whatsapp ve Telegram’da Mesaj Kopyalama Yapıştırma Nasıl Yapılır?

Whatsapp ve Telegram’da Mesaj Kopyalama Yapıştırma Nasıl Yapılır?

0
11858 teknik destek

Daha önceki makalelerimizde Telegram grupları hakkında bilgi edinmiştik. Bu makalemizde de Telegram  ve WhatsApp uygulamalarını bir arada inceleme fırsatımız olacaktır.

Hepimizin bilgisi gibi Telegram ve WhatsApp uygulamaları birbirine oldukça benzerlik gösteren iki farklı uygulama.

Bu mokalemizde gerek Telegram gerek WhatsApp da nasıl mesaj kopyalanır nasıl yapıştırılır adım adım öğreneceğiz. Mesajları yada metinleri kopyalama simgesi hemen hemen bir çok uygulamada aynıdır. Whatsapp’ta mesaj nasıl kopyalanır ve yapıştırılır kısaca bilgi edinelim sonrasında ise aynı işlemi Telegram için deneyelim.

WhatsApp’ta bizim gönderdipimiz ve ya bize gelen bir mesajı kopyalamak için istedgimiz besajın üzerine basılı tutalım ve yukarı panele bazı seçenekler açılacaktır.  Bu seçenekler arasında birden fazla simge belirir içlerinden kara-dikdörtgen şeklindeki simgeye tıklayalım. Bu simge kopyalama işine yarıyor.

11858 teknik destek

Seçtiğimiz mesaja uzun basılı tutup bu simgeye tıklayalım ve mesajı kopyalamış olacağız. Bu kopyalama işlemi sonrasında metin cihazın hafızasına kaydedilmiş olacaktır.  Bu işlemin ardından kopyaladığımız mesajı istediğimiz bir yere ve yada göndermek istediğimiz diğer kullanıcının mesaj kurusuna gelerek aynı sekil de uzun basılı tutup bırakalım ve yapıştır seçeneğine tıklayalım.

Örneğin yabancı bir kişinin mesaj attığını düşünelim  aynı kopyalama işlemini yaparak Google çviri bölümüne yapıştıralım ve çeviri işlemini istediğimiz dilde açalım.

Şimdi ise Telegram üzerinde mesaj kopyalama işlemine bir göz atalım.

Telegram’da kendi ya da başkalarının mesajlarını kopyalayabiliriz.  Bu işlem için kopyalamak istediğimiz mesaja uzun basılı tutup yukarıda yer alan kopyalama simgesine tıklayalım.

Böylelikle kopyaladığımız metin cihazın hafızasına kaydolacaktır. Daha sonrasında ise bu metni ister Google olsun ister Facebook, İnstagram, WhatsApp herhangi bir sosyal medya uygulamasında ya da farklı bir yerde yapıştırabiliriz.

Aynı şekilde Telegram üzerinde bir sohbetten metni kopyalayıp farklı bir sohbete mesaj bölümüne yapıştırabiliriz.

İşlemlerimiz her iki uygulama için oldukça kolay ve anlaşılır olacaktır.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1960 Oylamalar · 1960 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikTiktok Linki Nasıl Alınır Ve Kopyalanır ?
Sonraki İçerikTelegram Mesaj Gönderme Sesi Açma ve Kapatma İşlemi

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.