WhatsApp iki adımlı kimlik doğrulama.  WhatsApp iki faktörlü güvenlik aşamaları nelerdir? Tüm dünyayı etkisi altına almayı başaran WhatsApp güvenlik sistemleri ile de kullanıcılarının içini rahatlatmayı başarıyor.

WhatsApp en popüler mesajlaşma platformu olarak ilk sıralarda yerini aldı. Uygulama kullanıcıları WhatsApp’ın bir çok özelliğini kullanıyor ancak uygulama güvenliği her kullanıcı için önemli noktası oluyor.

Kullanıcılar kendilerine ait olan bu uygulama üzerinde güvenliğin de en üst düzeyde olmasına özen gösterir. WhatsApp tamda bu noktada kullanıcılarının bu isteğine oldukça kaliteli bir şekilde cevap verdi.

Hesap  güvenliğinizi üst düzeye çıkaran WhatsApp iki adımlı kimlik doğrulama özelliği ile kullanıcılarını karşıladı. Bulunulan çağ gereği iki adımlı kimlik doğrulama daha da gerekli olmaya başladı.

Zaman geçtikçe daha da önem kazanan iki aşamalı doğrulama hesabınıza sadece şifre ile girilmesini engelleyen bir güvenlik sistemidir.  Platform SIM kartı ile bağlantılı olan bir uygulama Bu da demek oluyor ki SIM kartınız çalındığında kötü niyetli kişiler kartınızı bir cihaza takarak kullanma olanağına sahiptir.

Bu makalemizde sizler için  WhatsApp iki faktörlü güvenlik aşamalarını konu aldık. Sizlerde WhatApp hesabınızı nasıl güvene alacağınızı öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Hep birlikte uygulamanın kullanıcılara sunduğu bu özelliği inceleyelim.

WhatsApp iki adımlı kimlik doğrulama nasıl yapılır?

1)Telefonunuzdan WhatsApp hesabınıza giriş yapın.

2)Hesabınızdan Ayarlar menüsüne giriş yapın.

3)Karşınıza açılan ekrandan ise Hesap yazan menüye tıklayın.

4)Bu aşamada WhatsApp uygulamasının son sürümünü kullanıyor olmanız gerekir.

5)Bu ekranda ise karşınıza iki adımlı doğrulama seçeneği yer alacaktır.

6)Bu ekranda bu adımı görmüyorsanız. Uygulamayı güncellemeniz gerekir.

7)Biz bu noktada uygulamanın güncel olduğunu baz aldık. Karşınızdaki ekranda yer alan iki adımlı doğrulama seçeneğine tıklayın.

iki adimli dogrulama

 

8)Karşınıza açılan ekrandan ise etkinleştir butonuna tıklayın.

etkinlestir

 

9)Sonraki adımda Altı haneli bir şifre girmenizi ve onaylamanızı isteyecektir.

10)Hemen ardından e-posta adresinizi girin ancak hemen ardından onaylayın.

11)Bu adımı isterseniz atlayabilirsiniz fakat pekte önerilmeyecektir.

12)WhatsApp uygulamanıza e-posta adresi eklemeden şifre sıfırlamaya izin vermeyecektir.

13)Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra Bitti seçeneğine tıklayın.

Tüm bu işlemlerin ardından iki faktörlü kimlik doğrulama adımlarını tamamlamış olacaksınız. Bu özelliği isterseniz ayarlar sekmesinden devre dışı bırakma imkanınız olacaktır. Ek olarak  e-posta adresiniz üzerinden şifre değiştirebileceksiniz.

NOT: WhatsApp uygulamanızı yeni bir telefona kuracağınız zaman şifre ve telefon numaranıza gönderilen SMS tek kullanımlık kodu kullanmanız gerekecektir.

Bu makalemizde sizler için WhatsApp iki adımlı kimlik doğrulama  adımlarını paylaştık. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur.