Whatsapp’ta Engelleyen kişiyi Görme adımları nelerdir? Whatsapp’ta engelleyen kişiyi nasıl görebilirim?  Platform da  bir kişinin beni engellediğini nasıl anlayabilirim? Benzeri bir çok soru popüler mesajlaşma ağı olan Whatsapp kullanıcılarının sorusu haline geldi.

Günümüz mesajlaşma ve haberleşme platformu olan WhatsApp  kullanım ve özellik bakımından tüm dünyayı etkisi altına aldı.

Uygulama bir çok rakip platforma kıyasla büyük oranda beğeni aldı. WhatsApp üzerinde kişiler ile mesajlaşma arama, görüntülü sohbet gibi özelliklerini kullanarak uygulamanın tadını çıkardı.

WhatsApp üzerinde kullanıcılar engellendiklerini düşünebilir ve buna emin olmak ister. Bizlerde siz kullanıcılar için bu sorunun yanıtını araştırdık. Bu makalemizde kişilerin bizi engelleyip engellemediğini nasıl öğreneceğiz inceleyelim. Whatsapp’ta Engelleyen kişiyi Görme.

Yöntem 1) Arama ve Mesajlaşma  yolu

Bu durumda karşıdaki kişiye mesaj gönderin. Mesaj gönderdiğinizde fakat iletildiğine dair onay işaretinde tek tik görünecektir. Gönderdiğiniz bu mesaj karşı tarafa ulaşmayacaktır.

Arama yaptığınızda ise size çağrı sesi verir fakat karşı tarafa atama gitmeyecektir. Bu durumda karşı taraf sizi engellemiş demektir.

Yöntem 2) Kişiyi gruba ekleme yolu

Aslında bu yöntem kesinlik içerir. Sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi ancak bir gruba ekleyerek emin olursunuz. Bu işlem size en net sonucu verecektir.

Platform üzerinde yeni bir grup oluşturun ve bu kişiyi gruba dahil ettiğinizde kişinin eklenemediğine dair uyarı verir ise bu kişinin sizi kesin olarak engellediği anlamını taşır.

Yöntem 3) İletişim bilgileri kontrolü

Whatsapp’ta engelleyen kişiyi görebilmek için izlenen yollardan bir tanesi de Android yada İphone  cihazlarda Whatsapp uygulaması üzerinden görüşme ekranı açın. Açtığınız bu ekranın üst kısmında kişinin iletişim bilgilerini kontrol edin.

d

Bu alanda son görülme ve profil resmi çıkmıyorsa sizi engellemiş olabilir. Ancak bu durum kesin bilgi değildir. Karşıdaki kişi son görülmesini kapatmış ve profil resmini kaldırmış olma durumu vardır.

Bu konuda bir şüpheniz var ise en akıllıca yöntem ortak arkadaşlarınızın hesabında bu kişinin profil resmi ve son görülmesi açık mı diye bakmak olacaktır.

Bu makalemizde  Uygulama da engelleyen kişiyi nasıl görebilirim? Whatsapp’ta Engelleyen kişiyi Görme.   Sorumuzun yanıtını aldık. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur.  Whatsapp  hakkında aklınıza takılan bir soru olur ise sitemizde bulunan diğer makalelerimizi incelemenizde fayda olacaktır.