Ana Sayfa Destek TL-WR844N – Range Extender Modu Kurulumu

TL-WR844N – Range Extender Modu Kurulumu

0

Öncelikle cihazımızı inceleyerek, özelliklerine yakından bakalım.

 • Yüksek Hızlı Wi-Fi: 300Mbps kablosuz iletim hızı, hem bant genişliğine ihtiyaç duyulan görevler hem de temel işler için idealdir.
 • Geniş Kapsama Alanı: İki çok yönlü anten ve 2 × 2 MIMO, güçlü Wi-Fi sinyali ve güvenilir bağlantılar sunar.
 • Çoklu Mod Desteği 4’ü 1 arada: Herhangi bir ağ ihtiyacını karşılamak için Router, Access Point, Range Extender ve WISP modlarını destekler.
 • Ebeveyn Denetimleri: Bağlı cihazların internete ne zaman ve nasıl erişebileceğini yönetir.
 • Misafir Ağı: Ana bilgisayar ağını güvenceye alırken, konuklar için ayrı erişim sağlar.
 • Net HD Görüntü Akışı: IPTV akışını optimize etmek için IGMP Proxy / Snooping, Bridge ve Tag VLAN‘ı destekler.
 • IPv6 Desteği: IPv6 (en son Internet Protokolü sürüm 6) ile uyumludur.

Cihazın range extender kurulumunu, aşağıdaki adımları izleyerek sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 • Kurulum öncesi cihazın fiziksel bağlantısını aşağıda gösterilen şekilde yapılandırınız.

 • Cihaza bağlantı sağladıntan sonra, bir tarayıcı açarak adres satırına tplinkwifi.net yazarak Enter tuşuna basalım.
 • Cihaz arayüz ayarlarına erişim yapabilmek için, gelen sayfadan şifre oluşturulım. Şifre oluşturduktan sonra “lets get started”e tıklayalım.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 • Gelen sayfada sağ-üst kısımda Skip (Atla) butonuna tıklıyoruz. Gelen bir sonraki quit the quick setup hata sayfasında quit‘e tıklıyoruz.

çoklu operasyon modlarına erişmek için sayfanın sağ üst kısmından advanced menüsüne tıklayınız gelen kısımdan operation mode seceniğine tıklayım Range Extender Mode kısmını işaretleyelim ve save butonuna tıklayalım ve gelen reboot şeceğine tıklayarak cihazı yeniden başlatalım cihazın yeniden başladığında arayüz erişim adresi değişecektir . arayüze erişim için tplinkwifi.net domain adına yönlendirme yapılacaksınız

acces point modu şeçiminden sonra internet kablonuz cihaızn wan portuna takılıysa cihaz arayüze tplinkwifi.net üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. internet kablosuz wan portuna takılı değil ise arayüze ereişim için 192.168.0.254 ip adresi ile giriş yapabilirisniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

arayüze erişim şifrenizi yazınız ve log in butonuna tıklayalım

Tarama yapılan listede bağlantı sağlamak istediğiniz kablosuz SSID yayın adını bulup işaretleyiniz gelen password bölümüne bağlantı yapılan kablosuz SSID adının Wİ-Fİ şifresini yazalım ve ok tıklayalım daha sonra gelen sayfadan kablosuz ağ adı ve şifremizi yapılandıralım veya “copy host ssıd” seçeneğine tıklayarak ana modemin ağ adı ve şifresini kopyalayarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Gelen sayfadan ayarlarımızı kontrol edip save butonuna tıklıyoruz ve ayarların kaydedilmesini bekliyoruz I have connected the entended network seçeneğini işaretleyip FINISH butonuna tıklayınız. Daha sonrasında yapmanız gereken sadece ayarların kaydolup olmadığınızı kontrol etmektir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA