wawCall Of Duty Warzone Oyunu Dürbün Açma Hatası ve Çözümü konusuna değineceğiz.

 

Warzone

Call Of Duty Warzone oldukça keyifli bir Battle Royale oyunudur. Oyunun ana teması 1.şahıs FPS temasıdır. Oyun Battle Royale tarzında olduğu için, takımlı mücadeleler de mümkündür. Bu durum oyunu arkadaşlarınızla da oynamayı mümkün kılıyor. Oyunun mekanikleri çoğu zaman PUBG’ye benziyor. Özellikle oyun içinde arkadaşlarımızla her saniye sohbet edebiliyoruz. Bu özellik sayesinde daha efektif olarak oyunu oynuyoruz.

Oyun oldukça keyifli fakat bazı zamanlarda oyun içi hatalar oluşuyor. Bu durumların çözümü de mevcut. Sizler için oyunda oluşan hatalara yönelik çözümler hakkında bilgi vereceğiz.

Oyunda yeni sezonda bir hata oluştu. Bu hata dürbün açmayla alakalı bir hataydı. Özellikle takımlı mücadelelerde büyük sorunlara yol açtı. Çözümü çok uzun süreler almadan bulundu. Sizler için çözümünü derledik. Ayrıca dürbün açma hatasına yönelik bir video bağlantısı da ekledik.

Bu hata konsol oyuncuları tarafından da farkedildi. Aynı zamanda bilgisayar oyuncuları da bu durumla karşılaştı. Çözüm işlemi iki platform için de geçerlidir.

maxresdefault.jpg (1280×720)
Call Of Duty Warzone Oyunu Dürbün Açma Hatası ve Çözümü

Hatanın Oluşumu ve Çözümü

Öncelikle konsol oyuncularının yapması gerekenleri anlatacağız. Konsol oyuncuları klavye ve mouse ile oyunu oynayabiliyor. Klavye mouse ile oynarken bu sorunu yaşıyorsanız, mouse’unuz sağlıklı çalışıyor mu diye kontrol etmelisiniz. Mouse’da herhangi bir sorun yok ise, bu durumu kontrolcü ile denemenizi öneririm. Denemelerden sonra sorun yok ise, oyunu kaldırıp tekrardan yüklemeniz gerekiyor. Yükleme işleminden sonra sorun düzelecek.

call-of-duty-warzone-bunker.jpg (1920×1080)

Tüm işlemleri yapmanıza rağmen durum değişmiyorsa, konsolunuzu sıfırlamanız gerekiyor. Sıfırlama işleminden sonra sorun tamamen düzelecek. Bu sıfırlama işlemi, kayıtlı tüm oyun dosyalarını da silecektir. Bu durum sorunu tamamen giderecektir. Bilgisayar kullanıcıları için durum daha da karmaşıktır. Bilgisayarda yaşanan bu hatanın ilk çözümü, oyunu kaldırıp yeniden yüklemektir. Yeniden yükleme işleminden sonra, oyunun crack dosyalarını da indirmelisiniz. Bu dosyalar oyun ile alakalı tüm forumlarda mevcuttur.

9372d621a4c404abd830f45e97d1958c455425ff.jpeg (1280×720)

Dürbün açma sorunu, kısa bir zaman önce oluştu. Hatanın ana sebebi, yeni oyunun erkenden yayınlanmasından dolayıdır. Yayıncı firma, hatalı oyunu ilk hafta güncellemedi. Sorunu yaşayan oyuncular, çözümü deneyerek buldu. Bu sorun oyunu bir süre oynanmaz hale getirdi. Sorunun düzelmesi ile birlikte oyuncular rahat bir nefes aldı. Call Of Duty Ads Sorunu bu şekilde giderilebilir.