iOS 16 ile fotoğraf renklendirme adımları. Günümüz teknolojisinde telefon ile ilgili yapılan yenilikler oldukça faydalı oldu. Geçmişten günümüze kadar uzanan telefon serüveni son dönemlerde oldukça yok katetti.

Hayatımızın neredeyse vazgeçilmezi olan telefonlar bir çok farklı markanın da katkısı ile yeniliklerine bir yenisini ekledi. Toplum tarafından ilgi gören Android telefonlar oldukça beğeni aldı ancak son zamanlarda bazı değişiklikler oldu.

Kullanımı geniş alanlara yayılan Android telefonlar son dönemlerde yerini İOS işletim sistemi cihazlara bırakmış görünüyor. İOS cihazlar kullanım bakımından zor görünse de ancak bir çok kullanıcı cihazın sunduğu özelliklerden dolayı memnun.

Son dönemlerde yapılan incelemelere göre kullanıcılar telefon alırken özellikle kamera alanına önem veriyor. Kişiler çekilen fotoğrafların kalitesini ve daha gösterişli kareler elde etmek istemektedir.

Bu ve benzeri konularda İOS serisi oldukça kaliteli fakat Apple sadece bununla kalmayıp kamera özelliklerine de eklemiş.

Bu makalemizde İos 16 ile fotoğraf renklendirme konusunu siz kullanıcılar için ele aldık. Şimdi hep birlikte Apple’ın bu güncellemesi ile fotoğraflar üzerinde renklendirme adımlarına bakalım.  

Bir çok kullanıcı çekilen fotoğraflar üzerinde çeşitli efekt ve renklendirme işlemleri sağlıyor. Bu tür işlemleri çeşitli uygulamalar kullanarak yapan kişiler var. İOS  16 ile artık üçüncü bir uygulamaya gerek kalmadan fotoğraflar üzerinde renklendirme yapabilecek.

Aşağıdaki adımları inceleyelim;

iOS 16 ile fotoğraf renklendirme adımları

1) İlk olarak yapmanız gereken işlem telefonunuzun güncellemelerini kontrol etmek. Bunun için telefonunuzun ayarlar menüsüne gidin. Açılan ekranda ise genel menüsüne gidin. Bir sonraki ekran da ise yazılım güncelleme yazan butona tıklayın ve mevcut sürüme güncelleyin.

2) Telefonunuzdan renklendirmek istediğiniz resme gelin.

3) Resim üzerinde yer alan parlaklık, ışık, gölge ve benzeri efekt ayarlamaları bir resim üzerinde ayarlayın.

4) Ardından sayfanın sağ üst kısmında yer alan üç nokta simgesine tıklayın ve açılan ekranda düzenlemeleri kopyalayın seçeneğine dokunun.

5) Bu işlemi tek fotoğrafta yaptıktan sonra seçeceğiniz tüm fotoğraflarda kullanabilirsiniz. Yaptığınız bu ayarı eklemek istediğiniz diğer tüm fotoğrafları seçin.

6) Hemen ardından sağ üst kısımda yer alan üç nokta simgesine donunun. Açılan ekranda düzenlemeleri yapıştırın seçeneğine tıklayın.

Tüm işlemler oldukça basit. Yeni bir uygulamaya gerek kalmadan işlem tamamlanmış olacaktır. Bir sonraki makalemiz iOS 16 Fotoğraf Kopyalama konusu için sayfamıza göz atın.

h 1
iOS 16 İle Fotoğraf Renklendirme