Günümüzde teknoloji severlerin mobil cihazlara olan ilgisi her geçen gün biraz daha artıyor. Özellikle günlük iş hayatında bilgisayar yerine tablet veya tablet cihaz tercih eden kullanıcı sayısında ciddi bir yükseliş var. Biz de sizler için mobil cihazlarda en çok can sıkan durumlardan olan zararlı yazılım ve virüslere karşı cihazlarınızı koruyabileceğiniz güçlü bir anti virüs yazılımı olan Mcafee Mobile Security‘i inceledik. 

Mcafee Mobil Security uygulamasını telefonunuzun uygulama marketinden ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz. Uygulamanın dosya ve cihaz tarama özelliklerini ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak rehber, mesaj vb. verilerinizin yedeklenmesini sağlayan, telefonunuzun bulunduğu konumu sürekli işaretleyerek herhangi bir kaybetme durumunda bulmanıza imkan veren, batarya optimizasyonu ile batarya performanısını en üst düzeylere çıkaran ve girdiğiniz her web sitesinde zararlı yazılım kontrolü yapan özellikleri kullanmak isterseniz bir adet Mcafee lisansı satın almanız gerekiyor. Bu özellikleri uygulama içi satın alma özelliğini kullanarak Play Store üzerinden satın alabiliyorsunuz. Ayrıca Mcafee‘nin mobil cihazları da kapsayan bir bilgisayar lisansına sahipseniz aynı lisansı mobil cihazınıza da tanımlayabiliyorsunuz.

anti-1

Uygulamayı yükledikten sonra ilk açılışta otomatik tarama başlayacaktır. Herhangi bir zararlı yazılımın olması durumunda uygulamamız bizleri uyaracak ve zararlı yazılımı ortadan kaldıracaktır.

anti-2

Bir sorun ile karşılaşılmadığında program kontrol panelinde bu size raporlanacaktır.

anti-3

Bunun dışında uygulamanın ücretli versiyonunu satın aldığınızda veya var olan çoklu Mcafee lisansınızı uygulamaya tanımladığınızda ‘Pil Optimize Edici’ sayesinde pilinizin performanısını en üst seviyelere çıkarabiliyor, ‘Cihazı Bul’ özelliği sayesinde cihazınızın konumunu anlık olarak takip edebiliyor, ‘Yedekleme’ özelliği sayesinde rehber, mesaj dahil cihaz içerisinde bulunan tüm verileri yedekleyebiliyor, ‘Web Güvenliği’ sayesinde ise sizi sürekli reklamlara yönlendiren ve tarayıcılarınızı ele geçiren zararlı yazılım ve virüslerden korunuyorsunuz.

Piyasadaki mobil antivirüs yazılımları arasında en iyilerden diyebileceğimiz Mcafee Mobil Security‘nin uygulama içerisinde özellikleri tek tek satın alabileceğiniz gibi dilerseniz tüm özelliklerin kullanımını bir yıllık 67,99 TL’ye satın alabiliyorsunuz.