Uzaklık Widget kilit ekranına ekleme adımları nasıl yapılır? Uzaklık Widget’ı ne işe yarıyor? Benzeri bir çok soru İOS 16 ile beraber hayatımıza girdi.

İOS 16 güncellemesi geçtiğimiz günlerde yayımlandı.  Günümüzde kullanılan Apple cihazlar gün geçtikçe özelliklerine bir yenisini eklemeye devam ediyor. Eklenen özellikler toplum yaşamını kolaylaştıran niteliklere sahip fakat zaman zaman çeşitli sorunlara ortam hazırlamaya olanak tanıyor.

Son zamanlarda yapılan gözlemlere dayanarak kullanıcıların Uzaklık Widget’ı  kilit ekranına eklemek için çeşitli arayış içerisine girdi. İOS 16 ile sadece bu özellik değil birbirinden farklı bir çok özellik ilgi gördü.

Daha önceki makalelerimizde de Uzaklık Widget’ı   nedir sorusuna yanıt vermiştik. Bu makalemizde de kısa bir bilgi eleyerek asıl konumuz olan Uzaklık Widget’ı   kilit ekranına nasıl ekleyebileceğimiz konusuna geçelim.

Uzaklık Widget’ı nedir?

Uygulama Uzaklık Widget arkadaşınız yada ailenizden bir kişi ile aranızdaki mevcut mesafeyi göstermeye yarıyor. Özellikle eşler arasında tercih edilmesi gözden kaçmıyor. Apple tarafından geliştirilen bu özellik sayesinde kullanıcılar eş, arkadaş en önemlisi çocuklarının kendilerine ne kadar uzaklıkta olduklarına dair bilgi sahibi oluyor. Uygulama özelliği çok bilinmiyor ancak oldukça faydalı bir özellik demek doğru olacaktır., Şimdi hep birlikte bu özelliği kilit ekranına nasıl ekleyeceğiz aşağıda sizler için derlemiş olduğumuz adımları inceleyelim.

Uzaklık Widget Kilit Ekranına Ekleme

Uzaklık Widget’ı  kilit ekranına ekleme adımları

1) Uzaklık Widget Bu işlem için telefonunuzdan ayarlar menüsüne gidin.

2)Açılan sayfayı aşağıya doğru kaydırın.

3)Sayfada ye alan duvar kağıdı menüsünü bulun ve üzerine dokunun.

4)Bir sonraki sayfada karşınıza özelleştir seçeneği gelecektir. Bu seçeneği bulun.

5)Ardından Uzaklık Widget’ınızı ekleyeceğiniz alanı seçin ardından ekle butonuna tıklayın.

Tüm bu adımlardan sonra Uzaklık Widget’ı  kilit ekranına ekleme işlemini tamamlamış olacaksınız. Yukarıda da belirtmiştik uygulama faydalı ancak kullanım amacı pek bilinmemekte. Sizlerde gelen bu güncelleme ile bu özelliği kullanarak sevdiklerinizle aranızdaki mesafeyi ölçebileceksiniz. Sizler için derlemiş olduğumuz İOS 16 ile tanımlanan bu özelliğin dışına bir çok farklı özelliğine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu makalemizde sizler için son dönemlerin ilgi gören ancak zor bir işlem olarak bilinen Widgetable özelliği hakkında bilgi edindik. Makalemiz umarım siz kullanıcılarımız için faydalı olmuştur. Öneri içeriğimiz iOS 16 kilit ekranı yazımıza bakmanızı öneriyoruz.