Uzaklık Widget’ı nedir sorusu ile beraber İOS 16 kilit ekranına uzaklık Widget’ı nasıl ekleyebileceğimize dair birbirinden farklı sorular ile karşı karşıya kaldık. Günümüzde kullanılan Apple cihazlar gün geçtikçe özelliklerine bir yenisini eklemeye devam ediyor.

İOS 16 güncellemesi geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Bir çok Apple kullanıcısı gereken İOS 16 güncellemesini yaparak firmanın sunmuş olduğu yeni özelliklerden faydalanmaya başladı. Eklenen özellikler oldukça kaliteli fakat zaman zaman çeşitli sorunlara ortam hazırlamaya yeterli bir duruma.

Son zamanlarda yapılan gözlemlere dayanarak kullanıcıların Uzaklık Widget’ı  ekleme işlemi için çeşitli arayış içerisinde olduğu tespit edildi. İOS 16 ile sadece bu özellik değil birbirinden farklı bir çok özellik ilgi gördü.

12 Eylül tarihinde piyasaya sürülen en kaliteli işletim sistemi bir çok özelliği içerisinde barındırıyor. Bu özellikler ile kullanıcılar ilk kez kilit ekranında değişiklik yaparak saat ve tarih yazı tipi ek olarak yazı rengini ayarlamakla kalmayıp otomatik olarak karıştırılacak bir kilit ekranına sahip olma imkanını taşıyor.

Widget, hava durumu, haber başlıkları, takvim randevuları ve benzeri bir çok uygulama bilgilerini tek simge altında topluyor. Şimdi hep birlikte Uzaklık Widget’ı nedir nasıl kullanılır sorularımızın yanıtını alalım.

Uzaklık Widget’ı nedir?

İlgi gören Widget arkadaşınız yada ailenizden bir kişi ile aranızdaki mevcut mesafeyi göstermeye yarıyor. Farklı bir İPhone kullanıcısına bağlanarak, çocuklarınız yada aile bireylerinizi izleyerek yerini belirleme konusunda oldukça ideal bir uygulama olarak görünüyor.

İOS 16 ile Uzaklık Widget’ı ekleme

Yapılması gereken ilk işlem, Mesafe  Widget’ını bulmak ve kaydetmektir.

Uzaklık Widget’ı Nedir?

1) Widgetable uygulamasını cihazınıza indirin.

2) Uygulama yüklendikten sonra açın ardından Kilit ekranı seçeneğine tıklayın.

3) Açılan sayfada mesafe adlı mor Widget başlığını bulun ve üzerine tıklayın.

4) Sayfanın sağ kısmında yer alan Arkadaşlar simgesine tıklayın.

5) Widgetable kodunuzu istediğiniz bir arkadaşınıza gönderin.

6)Bu alanda birbirinizi arkadaş listenize eklemek için ancak arkadaşlarınızın da aynı adımları yapması gerekecektir.

7) Bu işlemleri tamamladıysanız Widget’ına gidin ve üzerine dokunun.

8) Bu ekranda mesafenizi ölçmek istediğiniz arkadaşınızı seçin ardından ilerleyin.

9) Tüm bu işlemlerin ardından Widget’ı kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Yukarıdaki adımlardan sonra tüm işlemler tamamlanmış olacaktır. Sizlerde İOS 16 ile beraber gelen bu özelliği deneyebileceksiniz. Bu makalemizde sizler için son dönemlerin ilgi gördü. Ancak zor bir işlem olarak bilinen Widgetable özelliği hakkında bilgi edindik. Makalemiz umarım siz kullanıcılarımız için faydalı olmuştur.