Twitter mağaza özelliği duyuruldu! Sosyal medya sistemleri her geçen gün kendini daha da geliştiriyor. Alışveriş konusunda herkesin de bildiği gibi ilk adımları Instagram attı, sonrasında Youtube ve sırada Twitter bulunuyor. Yeni test edilen özellik kullanıcıların uygulama içerisinde bulunan mağazalardan direkt olarak alışveriş yapabilmesini sağlayacak.

Twitter uygulaması içinden satın alma dönemi olarak adlandırılan yeni özellik, alışveriş yapmayı seven kullanıcıları hedeflemekte. Söz konusu kullanıcılar karşılarına çıkan ürünleri Twitter’dan çıkmadan tek tıklama ile satın alabilecekler.

E-Ticaret sistemlerinin de sosyal medya ağının gelişmesini sağlayacak özellik, reklamcılık ve e-ticaret konusuna yeni bir boyut kazandırabilir gibi gözüküyor.

Büyük Sayfaların Kendi Mağazaları Olacak

twitterdan alisveris imkani twitter alisveris ozelligini test ediyor 2

Söz konusu özelliği Instagram versiyonuna baktığımızda karşımıza her sayfanın kendi mağazası olduğu sonucu çıkıyor. Twitter yeni mağaza özelliği kullanıma bu şekilde sokulacak. Her büyük sayfanın kendi profili içerisinde bir de “Mağaza” alanı bulunacak.

Satın alım yapmak isteyen kullanıcılar direkt olarak mağazalardan satın alım yapabilecek. Bunun yanı sıra ürünleri akışta görmek ve mağaza reklamları vermek de mümkün olacak. Her ne kadar bu özellik oldukça iyi duracak gibi gözüküyor olsa da kullanıcıların alışveriş alışkanlığına dair verilerin toplanacağı da ortada.

Özellik Sayılı Firma ve Sayılı Kullanıcıda Bulunuyor

twitterdan alisveris imkani twitter alisveris ozelligini test ediyor 3

Özellik henüz test aşamasında bu nedenle her kullanıcıda mağaza açma ve satın alma özellikleri bulunmuyor. Satın alma konusunda şuan için İngilizce ayarlarda IOS cihaz kullanan kullanıcılarda test ediliyor.

Firma konusunda büyük oyun mağazası olan Game Stop başta olmak üzere Arden Cove ve 12 Diğer büyük firma test firması olarak seçilmiş durumda. Twitter yeni mağaza özelliği ülkemize ne zaman gelecek? Ne gibi şartlar aranmakta henüz bir açıklama gelmiş durumda değil.

Alışveriş konularında bu denli adımların atılıyor olması kullanıcıların “Yakında Coinler ile internetten alışveriş yapabiliriz” düşüncesine kapılmasına neden oluyor. NFT satışlarının hayata geçmesi bu durumu destekler nitelikte. İlerleyen zamanlarda Coinler ile ilgili önemli adımları görmemiz oldukça olası.

Twitter Kendisine Yeni Bir Kazanç Kapısı Aralıyor

twitterdan alisveris imkani twitter alisveris ozelligini test ediyor 4

Her ne kadar son kullanıcı ve firmalar için ilaç niteliğinde bir özellik gibi gözüküyor olsa da Twitter bu özellikten düşünüldüğünden fazla kazanacak gibi duruyor. Süper takip, Twitter Blue gibi özelliklerden kazanç elde ettiğini hepimiz biliyoruz.

Twitter mağaza özelliği konusunda da firmaların her mağaza için ödeme yapması gerektiği ön görülmekte. Söz konusu modülü kullanmak için kira verilmesi gibi görülebilir. Bu durumun kesinliği net olmamakla birlikte olması durumunda ülkemizde nasıl olacağı bilinmemekte.