Twitter Sektörünün Kurucu Ortağından Yeni Platform Geliyor

Twitter sektörünün kurucu ortağı, Jack Dorsey son günlerde yapmış olduğu açıklamalarla dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni bir platform üzerinde çalıştıklarını söyleyen Jack Dorsey yakın bir zamanda yeni bir platformun gündeme gireceğini ve çalışmaların hız kazandığını belirtti. Kurucu ortaklardan yapılan açıklamalarda rakip adresin çok yakın bir zaman dilimi içinde sektöre giriş yapılacağı belirtiliyor. Twitter platformu son günlerde 1 milyar aktif kullanıcı sayısını aşmış olmasına rağmen rekabette geride kaldı.

Merkeziyetsiz bir sistem üzerinde çalıştıklarını söyleyen Jack Dorsey demo sürümü kapsamında ‘’Bluesky’’ sisteminin hayata geçirilmesinin çok az kaldığını dile getirdi. Böylelikle kişiler yeni platform üzerinden ayrıcalıklı bir hizmet döngüsüne sahip olabilecekler. Twitter sektörüne rakip olacak yeni platformun detayları da gelmeye başladı.

Merkeziyetsiz Olacak

Bluesky platformunun günümüzde en belirgin özelliği merkeziyetsiz bir sistem tabanına sahip olması ön plana çıkıyor. Dolayısıyla her açıdan sistem sizlere güvenilir ve anonim koşullar dahilinde iletişim kurma olanağı sağlayacaktır. Platformun gelişmiş statü koşulları dahilinde geniş çaplı bir hizmet döngüsüne ev sahipliği yapması kişileri memnun eden gelişmeler arasında bulunuyor. Geniş tabanlı iletişim ağıyla ve statüsü yüksek hizmetleriyle ön plana çıkması planlanan rakip platformun demo sürümü yakın bir zamanda piyasaya sürülecek. Piyasaya sürüldükten yaklaşık 1 ile 3 aylık zaman dilimi içinde tam sürüm piyasaya sürülecek ve kişilerin kullanımına hazır olacak.

Twitter Sektörünün Kurucu Ortağı

Twitter Sektörünün Kurucu Ortağı Dorsey’ den Açıklama

Jack Dorsey yapmış olduğu açıklamalarda yakın bir zaman dilimi içinde demo sürümünün 10 gün içinde paylaşılacağını dile getirmişti. Dorsey’in açıklamaları Twitter basınında geniş yankı uyandırdı. Yapılan açıklamalarda Dorsey her açıdan geniş tabanlı, merkeziyetsiz bir sistemin piyasaya sürüleceğini söyledi. Yeni sistemin Twitter platformuna rakip olacağı ve rekabetin genişletileceğini dile getirdi.

Geniş kapsamlı bir rekabet koşulları dahilinde kişilere sağlanacak olan hizmetlerin avantajlı bir hizmet deneyimi dahilinde gerçekleşmesi kişileri memnun eden gelişmelerden bulunuyor. Yapılan açıklamalarda Dorsey yeni platformun hızlı bir sürüm dahilinde piyasaya sürüleceğini ve bu alanda sosyal medyanın en hızlı bağlantı hızına sahip olacağını dile getirdi, açıklamalar basında geniş yakınlar uyandırdı.

Sıradaki öneri konumuz: Twitter Spaces Nedir