Gelişen teknolojiler ile birlikte gündeme gelen uygulamalarda son dönemlerde oldukça kullanılmaya başladı. Günlük hayatımızda kullandığımız bir çok sosyal medya uygulamaları mevcut. Bu uygulamalardan bir tanesi de Twitter uygulama kullanıcıları tarafından oldukça iğli çekti ve beğeni kazandı. Twitter diğer uygulamalarda olduğu gibi sürekli yeni güncellemeleri ile özelliklerine bir yenisini ekledi.

Bu makalemizde Twitter Blue Nedir? Özellikleri nelerdir gibi sorularımızın yanıtını alacağız.

Öncelik olarak Twitter Blue Nedir? Tanıyalım

Twitter Blue mevcut sosyal medya deneyimlerimize ek olarak diğer kullanıcıların faydalanamayacağı bazı özellikleri bizlere sunan ücretli bir servis olarak tanımlanmaktadır. Bu sayede ücretli servise abone olarak bir çok kullanıcıya açık olmayan birden fazla ek özelliği elde edebilir ve bu özelliklerde faydalanabiliriz.

resim

Peki bu özellikler neler kısaca bir göz atalım;

1) Yer işaretleri için klasörler;

* Twitter beğendiğimiz tweetleri kaydedebilme ve daha sonra rahat bir şekilde bulabilmemizi sağlayan yer işaretleri isimli bir özelliğe sahiptir. Twitter Blue ile birlikte yer işaretleri bölümünden klasörler oluşturabilir ve istediğimiz tweetleri oluşturmuş olduğumuz klasörlere ekleyebiliriz.

Her klasörler özel isimler verebilir ve farklı renklerde kullanabiliriz. Ek olarak tüm tweetleri bir arada görmek istersek Tüm yer işaretleri sekmesinden ulaşabiliriz.

2) Tweetler Geri Al Butonu;

* twitter kullanıcısı olarak zaman zaman paylaşımlar yapıyoruz ve bu paylaşımlarda hatalı bşir kelime kullandığımızda paylaşımı düzenleyemediğimiz için paylaşımı kaldırıp yeniden işlem yapmamız gerekiyor. Bu durum biz kullanıcıları oldukça üzüyor diyebiliriz.  Tamda bu noktada Twitter Blue Geri al butonu ekliyor.

Bu buton sayesinde birkaç saniyeden otuz saniyeye kadar belirlenmiş aralıklar ile bir süre seçebilir ve  tweet henüz paylaşılmadan önce düzenleyebiliriz.

Fakat tweet paylaşıldıysa artık yapılabilecek tek işlem silip yeniden oluşturmaktır.

 

3) Okuyucu Görünümü Modu;

* Paylaştığımız Tweetlerin bir makale gibi görünmesini istiyorsak ve uzun dikkat çekici olmasını  hedefliyorsak Okuyucu görünümü modunu kullanabiliriz.

4) Özelleştirilebilir Temalar ve Renkler.;

* Twitter Blue aboneleri kullandıkları temeyı ve temaların renklerini değiştirebilir Android ve IOS cihazlarda uygulama simgelerini değiştirme olanaklarına sahiptir.

 

* Twitter Blue Yurt dışı fiyatı: 3.00 Dolar / Aylık

* Twitter Blue Türkiye Fiyatı: 30.99 TL / Aylık