Bu makalemizde Spotify uygulamasında nasıl daha kaliteli ve yüksek ses alabileceğinizi anlatacağız.

İster bir arkadaşınızdan veya aile üyenizden yeni bir hizmet alan yepyeni bir Spotify abonesi olun, ister devam eden bir kullanıcı olun, Spotify masaüstü ve mobil uygulamalarında ses ayarı nasıl yapılır onu inceleyeceğiz.

Özellik kağıt üzerinde harika görünse de, dinlediğiniz her şeyi dengeleyen bir “ses seviyesi” seçeneği mevcuttur. Uygulamanızda varsayılan olarak etkinleştirilen bu özelliğin bir parçayı nasıl etkilediğini görebileceksiniz.

Spotify’ın “ses seviyesi” özelliğinin teknik ayrıntılarını istiyorsanız, şirket bunu oldukça uzun bir açıklama ile açıkladı. Dinleme tercihlerinize gelince, en iyi seçenek, Spotify’da genellikle salladığınız şeyin temsili bir örneğini çalarken, ayarın üç ses seviyesi (yüksek, normal (varsayılan) ve sessiz) ile oynamaktır. Sesinizin kalitesinde bir fark algılayıp algılamadığınızı görmek için özelliği de açın ve kapatın. (Ayrıca, rahatsız edici olup olmadığınızı görmek için test etmeye değer çünkü sessiz parçalarınız çok yumuşak ve yüksek sesle parçalarınız bunaltıcıdır.)

Ses düzeylerinizi ayarlamak için Spotify Premium kullanıcısı olmanız gerekir ve bunu kullandığınız her cihazda ayrı ayrı ayarlamanız gerekir. Android / iOS’ta Spotify ayarlarını (Kitaplığınız> Dişli çark Simgesi) yukarı çekin ve “Oynatma” ya dokunun. “Ses Normalleştirmeyi Etkinleştir” ayarını arayın.

sptify rsm1

Windows / Mac’te adınızın ve profil fotoğrafınızın yanındaki açılır oku tıklayın ve “Ayarlar” ı açın. “Müzik Kalitesi” bölümünü görene kadar aşağı kaydırın ve “Ses seviyesi” seçeneğini bulun. Size en iyi ayarı söyleyemem, ancak en iyi dinleme deneyimini elde etmek yapmanız gerekenler bu kadar..