TP-LINK M7200 4G LTE MOBILE WI-Fı.  TP-LINK M7200 4G LTE MOBILE WI-Fı , M7200 4G LTE MOBILE WI-Fı kurulumu. Benzeri bir çok soru ile karşı karşıya kaldıysanız bu makalemizde cevaba ulaşabileceksiniz. 

Günümüzde internet kullanımı  bir çok uygulama için, iş yerleri, okullar, hastane ve  bir çok kurum tarafından internet vazgeçilmez bir gereç. Ancak Günümüzde gelişen internet teknolojisi ile beraber birbirinden farklı bir çok marka modem piyasaya sürüldü.

TP-LINK M7200 4G LTE MOBILE WI-Fı kurulumu. Genellikle ev ve iş yerlerinde ana modem kullanımı tercih edildi. Fakat son dönemlerde bölgesel bağlantılar, alt yapılar benzeri durumlardan sonra mobil wi-fi kullanımı yaygınlaştı. Genellikle sabit bir alanda kalmayan yani gün içerisinde birden fazla mekanda bulunan kişiler bu cihazları tercih ediyor.

Bu makalemizde TP-LINK M7200 4G LTE MOBILE WI-Fı  4G modem incelemesi ve kurulumu hakkında bilgi sahibi olacağız.  Bu cihaz çantanızda cebinizde kolayca taşıyabileceğiniz bir cihaz. Bu cihaza aynı anda 10 farklı cihaz bağlayabilir ve yüksek çekim hızı ile kullanacaksınız.

M7200 4G LTE MOBILE WI-Fı Cihazın ön yüzüne oval bir ekran yer alıyor bu ekrandan batarya durumu, internet durumu ve wi-fi durumunu görebilirsiniz.

11858 teknik destek
TP-LINK M7200 4G LTE MOBILE WI-Fı Kurulumu

Öncelik olarak cihazımızın arka kısmında bir kapak yer alıyor. Kapağı açtığınızda değiştirilebilen bir batarya yer alıyor.

Bataryayı kaldırdığınız zaman cihaz için tanımlanan wi-fi adı ve şifresini görebiliyorsunuz. Fakat Bu bilgileri isterseniz değiştirebilirsiniz.

WIFI SIFRE

 

M7200 4G İç kısmında sim kartı yuvasını göreceksiniz.

Bu sim kart yuvasına internet servis sağlayıcınızın vermiş olduğu sim kartını doğru bir şekilde yuvasına yerleştirin.

Cihazın güç düğmesine basılı tutun wi-fi açılacaktır.

2 GUC TUSU

 

Cihazın tüm ayarlarına erişebilmeniz için ilk yöntem telefonunuza My Wİ-Fİ uygulamasını indirebilirsiniz. Ancak Uygulamaya giriş yaparken login alanından giriş yapmanız gerekir. Fakat Varsayılan şifre  admin olacaktır.

Bu uygulama üzerinden gerekli ayarları yapabiliyorsunuz.

İkinci yöntem olarak web tarayıcı kısmından da işlem yapabiliyorsunuz. Bunun için www.tplinkmifi.net adresine giriş yapabilirsiniz.

TP-LINK M7200 4G LTE MOBILE WI-Fı Kurulumu Ancak Bu alanda işlem yapabilmeniz için  diğer giriş alanı olan bu cihaza bağlı bir cihaz üzerinden 192.168.0.1 adresine giriş yapmalısınız.

Gelen ekranlardan şifre oluşturmanız gerekir.

Ancak Uygulama üzerinde ayar sihirbazı alanını göreceksiniz bu alandan tüm ayarlar ve kurulumu yapabilirsiniz. 

Bu cihazlarda otomatik olarak bağlantı kurulduğu için bu alana çokta ihtiyaç duyulmamaktadır.

Wi-fi alanları sms ayarları ve benzeri alanları tarayıcı üzerinden de yapabiliyorsunuz.