Daha küçük ve daha hızlı Microsoft Outlook Lite uygulaması artık Android cihazlarda.

Microsoft, bu hafta Android için daha küçük ve daha hızlı yeni bir Outlook Lite uygulaması yayınladı. Outlook’un hafif sürümü, normal Microsoft Outlook mobil uygulamasının temel özelliklerini içeriyor. Ayrıca daha küçük bir uygulama boyutuna, daha hızlı performansa ve daha düşük pil kullanımına sahip olacak şekilde tasarlandığı belirtildi.

Microsoft Outlook Lite

Outlook Lite’ın indirme boyutu yaklaşık 5 MB. Microsoft firması cihazlarınızda son derece düşük depolama alanı kullandığını belirtiyor. Tüm Android cihazlarda ve hatta sadece 1GB RAM’e sahip cihazlarda bile hızlı çalışacak şekilde optimize edildiği bildiriliyor. Biraz daha hafif olduğu için daha az telefon kaynağı kullandığını belirtelim. Ve pil kullanımından tasarruf etmesi gerekir. 2G ve 3G ağlar da dahil olmak üzere tüm mobil ağlarda iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Microsoft’un yeni posta uygulaması, ‘hafif’ lakabını kazanmak için hiçbir önemli özellikten kesinti yapılmamış. Ancak birincil Outlook uygulaması kadar çok e-posta sağlayıcısıyla çalışmıyor.

d3f15cfa7f

 

Microsoft, Outlook Lite’ı Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador, Hindistan, Meksika, Peru, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Tayvan, Tayland, Türkiye ve Venezuela’da kullanımda. Resmi lansman ülkelerinden birinden bağlanmadığınız sürece uygulamanın kullanılamayacağı konusunuda unutmayalım. Ayrıca Outlook Lite, Outlook.com, Hotmail, Live, MSN, Microsoft 365 ve Microsoft Exchange Online hesaplarını destekliyor.

 

 

Android için Outlook uygulaması ile Outlook Lite kardeşi arasındaki farklara bir göz atalım. Yaklaşık 5 Megabayt’lık boyutu, Outlook uygulamalarının 88 Megabayt’ından yaklaşık 18 kat daha küçüktür.

 

 

Microsoft ayrıca Windows için yeni bir Outlook uygulamasını test etmeye devam ediyor. Yeni uygulama test aşamasındadır ve Web üzerinde Outlook’u temel alır. Önümüzdeki yıllarda Windows için Outlook uygulamasının yerini alacak.

 

 

Android için Outlook Lite’ı Google Play Store üzerinden hemen indirebilirsiniz.