TikTok Videoya Müzik Ekleme

Bu yazımızda sizlere TikTok‘ta videolarınıza müzik ekleme ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

TikTok‘a paylaşım yaptığınızda, ister paylaştığınız videodaki orijinal sesi kullanabilir, ister bir seslendirme ya da müzik ekleyebilirsiniz.

Paylaştığınız TikTok videosuna seslendirme eklerken, sesinizi değiştirmek için efektler ekleyebilirsiniz.

TikTok videolarınıza eklediğiniz seslendirmelere veya müziklere kolayca erişmek ve bunları, gelecekte paylaşacağınız videolarda kullanmak için, Favoriler (Favorites) sekmenize kaydedebilirsiniz.

Ses ve müzik, kısa metrajı video paylaşım platformu olan TikTok paylaşımlarının çekirdeği mahiyetindedir. Tam olarak doğru sesle veya müzikle eşleştirilen bir video, gönderinizin yeniden paylaşılabilirliğini artırır. Paylaşımlarınızda kullandığınız viral ses(lendirme)ler ve müzikler, TikTok’taki içerik oluşturuculara, ses(lendirme)inizi veya müziklerinizi kendi videolarında kullanmaları için ilham verebilir.

TikTok’ta paylaştığınız videoları ister eğlence amaçlı, ister bir markayı veya işletmeyi büyütmek amaçlı yapıyor olun, videonuzla tam uyumlu bir ses(lendirme) veya müzik kullanmak, görüntülemelerinizi ve takiplerinizi artırabilir.

Paylaştığınız videolarınız için seslendirme veya müzik oluşturmak ve videonuza eklemek için aşağıdaki adımları uygulayın!

TikTok Videonuza Ses ve Müzik Ekleme

 • İlk olarak Android ya da iPhone telefonunuzda TikTok uygulamasını açın. Yeni bir video kaydetmek için ekranın altında yer alan + (artı) butonuna dokunun.

TikTok'ta Videolarınıza Müzik Ekleme

 • Ardından, gelen ekranda kırmızı renkteki kayıt butonuna dokunun ve paylaşacağınız içeriğin videosunu kaydetmeye başlayın.

TikTok'ta Videolarınıza Müzik Ekleme

 • Kaydı tamamladığınızda kırmızı renkteki ✔ (onay) işaretine dokunun.
 • İsterseniz, yandaki menüde yer alan ▼ (aşağı ok) simgesine ve ardından Ses düzenleme (Audio editing) menüsüne dokunarak, Düzenle (Edit) ekranında bir seslendirme ekleyebilirsiniz. Daha sonra Kaydet (Record) menüsüne dokunup seslendirmenizi kaydedebilirsiniz. Videoda yalnızca eklediğiniz seslendirmenin duyulmasını istiyorsanız, Orijinal sesi kayıtla değiştir (Replace original sound with recording) menüsüne dokunun. Ve ardından Kaydet (Save) menüsüne dokunun.

Not: Kayıt butonunun sağında yer alan seçeneklerden birine dokunarak bir ses efekti ekleyebilirsiniz. Bu efektler arasında Sincap, Bariton, Robot ve Synth gibi ses efektleri vardır.

TikTok'ta Videolarınıza Müzik Ekleme

 • Daha sonra İleri (Next) menüsüne dokunun.
 • Son olarak, TikTok videonunuz paylaşmak için Paylaş (Post) butonuna dokunun.

TikTok'ta Videolarınıza Müzik Ekleme

 • Paylaştığınız videoya eklediğiniz seslendirmeyi veya müziği favorilerinize eklemek için Profil (Profile) sekmesine dokunun. Ardından, az önce paylaştığınız TikTok videosunu açın.
 • Daha sonra, ekranın sağ alt köşesinde yer alan dönen kayıt simgesine dokunun.

TikTok'ta Videolarınıza Müzik Ekleme

 • Ses(lendirmey)i veya müziği daha sonra kullanmak için, Favorilere Ekle (Add to Favorites) menüsüne dokunun. Ayrıca, ses(lendirmey)i veya müziği kullanarak yeni bir TikTok videosu oluşturmak için Bu sesi kullan (Use this sound) menüsüne dokunabilirsiniz.

Not: Videonuza eklediğiniz ses(lendirmey)e ait ismi daha kolay aranabilir bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, bu sayfadaki ses(lendirme) ya da müzik ismini kullanarak, diğer videoları görüntüleyebilirsiniz.

TikTok'ta Videolarınıza Müzik Ekleme

TikTok Videolarına Seslendirme veya Müzik Oluşturma Tüyoları

Kısa metrajlı video paylaşım platformu TikTok‘ta viral olmaya hazır mısınız? İşte, bilinirliğinizi, popülerliğinizi ve takipçileriniz artıracak ses(lendirme)ler oluşturmak için bazı ipuçları!

 • Net ve yalın bir ses kaydı oluşturma: Dikkati dağıtabilecek minimum arka plan gürültüsüyle temiz bir ses kaydı hedefleyin.
 • Ses düzeyini yüksek tutma: Ses(lendirme)lerinizi yüksek ve net yapın. Böylece birisi kalabalık bir yerde, telefon hoparlörlerinden videonuzu dinlese bile, videonuzun ana fikri anlayabilir.
 • Döngüye alma: Ses ya da müzik kaydınızı kısa tutun. Kaydınız, ekleyeceğiniz videoda sorunsuz ve uyumlu bir şekilde döngüye alınabiliyorsa, bu daha da iyi.
 • Kreatif ve inovatif olun: Yeni ve benzersiz bir şey oluşturun. Herkesin ürettiğinden farklı ve özgün olarak nasıl bir ses veya müzik kaydı yapabileceğiniz düşünün.

TikTok’ta Videolarınıza Müzik Ekleme

Bu yazımızda sizlere TikTok‘ta videolarınıza müzik ekleme ile ilgili detaylı bilgi verdik.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazırladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Son Güncelleme 20 Kasım 2022 Yazar Mustafa Akdemir