TikTok İzleme Geçmişini Görüntüleme ve Düzenleme

Bu yazımızda sizlere TikTok izleme geçmişini görüntüleme ve düzenleme ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

TikTok‘ta Ayarlar (Settings) menüsünü kullanarak, izleme geçmişinizi bulabilirsiniz.

İzleme geçmişi sayfanız, yaklaşık yedi günlük izleme geçmişinizi kaydeder ve gösterir.

Bu sayfadan ayrıca TikTok izleme geçmişinizi kapatabilir veya temizleyebilirsiniz.

TikTok’ta yayınlanan video yoğunluğu o kadar yüksektir ki, hangi gün ve saatte ne izlediğinizi hatırlamak her zaman kolay olmaz. Bu nedenle TikTok‘ta, baştan sona izlememiş olsanız bile, izlediğiniz her TikTok videosunun kaydını tutan bir izleme geçmişi sayfası vardır.

TikTok’ta İzleme Geçmişinizi Nasıl Görebilirsiniz?

İzleme geçmişini görüntüleme özelliği hem Android hem de iPhone‘da vardır. İzleme geçmişi sayfanızın, yalnızca o cihazda izlediğiniz videoları göstereceğini unutmayın.

  • İlk olarak Android ya da iPhone telefonunuzda TikTok uygulamasını açın. Giriş yapmadıysanız, TikTok hesabınıza giriş yapın. Ardından, uygulama ekranının sağ alt köşesinde yer alan Profil (Profile) simgesine dokunun.
  • Profil sayfanız açıldığında, sağ üst köşede yer alan ☰ (üç çizgi) simgesine tıklayın. Ardından, açılan menü listesinde Ayarlar ve gizlilik (Settings and privacy) menüsüne dokunun.
  • Daha sonra, açılan sayfada İçerik ve Etkinlik (Content & Activity) bölümüne gidin. Ve ardından, İzleme geçmişi (Watch history) menüsüne dokunun.

TikTok İzleme Geçmişini Görüntüleme ve Düzenleme

Ekrana gelen sayfada, son zamanlarda TikTok‘ta izlediğiniz her şeyin tam listesini göreceksiniz. Uygulama, yalnızca yedi güne kadar olan geçmişin kaydını tuttuğunu iddia ediyor. Ancak yaptığımız testler bize yaklaşık iki hafta önceye kadar izlediğimiz videoların listesinin tutulduğunuz gösterdi.

Bu sayfanın sağ üst köşesinde bir ⚙ (dişli) simgesi vardır. Bu ⚙ (dişli) simgesine dokunduğunuzda, izleme geçmişinizi kaydetmeyi durdurma ve izleme geçmişini silme seçeneklerini bulabilirsiniz.

TikTok İzleme Geçmişini Görüntüleme ve Düzenleme

Bu yazımızda sizlere TikTok izleme geçmişini görüntüleme ve düzenleme ilgili detaylı bilgi verdik.

Bu yazımızda sizlere TikTok‘ta videolarınıza müzik ekleme ile ilgili detaylı bilgi verdik.

TikTok İzleme Geçmişini Görüntüleme ve Düzenleme

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilirsiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazırladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Son Güncelleme 20 Kasım 2022 Yazar Mustafa Akdemir