Hemen hemen tüm video formatlarını oynatmak için Windows yazılımı

Birçok medya oynatıcı, belirli türde video dosyası formatlarını oynatmakla sınırlıdır. Bu nedenle, mevcut yazılımınızla uyumlu olmayan bir video dosyasını oynatmak için bir codec paketi veya tamamen yeni bir medya yazılımı yüklemeniz gerekebilir. Ancak, normal kodek güncellemelerini alan ve pek çok kodek içeren birkaç video oynatıcısı vardır, böylece neredeyse tüm Windows ve Apple video dosyası formatlarını oynatabilirler.

Bu yüzden daha net bir dosya biçiminde bir video oynatmanız gerekiyorsa, bunlar büyük olasılıkla oynatılacak medya oynatıcılarıdır:

  • ALLPlayer
  • 5KPlayer
  • VLC
  • Evrensel Görüntüleyici
  • KMPlayer

Windows için tüm format video oynatıcılar

ALLPlayer

Tüm Video Formatlarını Oynatmak İçin Windows Yazılımı 1

ALLPlayer basarak yazılım kütüphanesine ekleyebilirsiniz. Windows platformları için ücretsiz evrensel bir medya oynatıcıyı şimdi indirebilirsiniz. Bu medya yazılımı, dahili codec bileşenleri sayesinde hemen hemen her türlü video dosyasını tanır ve 4K ve Ultra HD oynatmayı destekler.

Evrensel medya dosya formatı desteğinin yanı sıra, AllPlayer ayrıca dosyalar için eşleşen altyazıları indirir. İndirilen torrent filmlerini oynatmak için AllPlayer’ı da kullanabilirsiniz.

5KPlayer

Tüm Video Formatlarını Oynatmak İçin Windows Yazılımı 2

5KPlayer, geniş video dosyası formatı desteği ile heyecan verici bir medya oynatıcısıdır. Bu medya yazılımı VLC, Windows Media Player ve Quicktime Player codec bileşenlerini içerir ve bu sayede neredeyse her tür videoyu oynatabilirsiniz. Bu nedenle, bu 4K, 5K ve hatta 8K UHD çözünürlüklerde film oynatabilen bir medya yazılımıdır.

Yazılımı 360 derecelik VR videoları oynatmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, yazılım aynı zamanda kullanıcıların 300’den fazla video paylaşım sitesinden 4K video indirmelerini sağlar ve cihazlar arasında medya akışı için AirPlay’i destekler.

Ana sayfasındaki Ücretsiz İndirme düğmelerine basarak 5KPlayer’ı Windows veya Mac’e ekleyebilirsiniz.

VLC

Tüm Video Formatlarını Oynatmak İçin Windows Yazılımı 3

VLC, açık kaynak kodlu en iyi medya oynatıcılardan biridir, çünkü kodeklerin çoğunda yerleşik olan hemen hemen her şeyi oynar. Geliştiriciler, yazılımın her şeyi oynattığını söylüyor ancak VLC’nin desteklediği kodek listesi, On2 VP7, Indeo Video 4/5 ve Real Video 3.0 kodek dosya biçimlerini çalmadığını gösteriyor. Bununla birlikte, Blu-ray Diskleri, YouTube videolarını, podcast’lerini, radyo yayınlarını, web kameralarını ve daha pek çok şeyi oynatmak için kullanabileceğiniz neredeyse evrensel bir medya oynatıcısı.

Bir ortam dosyası dönüştürücüsünü içerdiğinden, VLC ortam yürütücüsünde oynatılmayan bir dosyayı her zaman uyumlu bir biçime dönüştürebilirsiniz. Bu, Windows, Linux, iOS ve Android cihazlarda çalıştırabileceğiniz çok platformlu bir medya yazılımıdır.

Universal Viewer

Tüm Video Formatlarını Oynatmak İçin Windows Yazılımı 4

Universal Viewer yazılımı ile çok çeşitli video dosyalarını da açabilir. Universal Viewer, herhangi bir harici codec bileşeni gerekmeden 170’den fazla video ve ses dosyasını çalabileceğiniz evrensel bir dosya açıcıdır. Bu yazılım yalnızca temel oynatma seçeneklerini içerir; ancak yine de birçok medya oynatıcıdan daha fazla video dosyası formatını destekliyor.

Ayrıca, herhangi bir medya yazılımıyla uyumlu olmayan diğer birçok dosya türünü açmak için UVF’yi kullanabilirsiniz. Bu web sitesindeki Zip paketini tıklayarak Universal Viewer Free’yi çoğu Windows platformuna ekleyebilirsiniz.

KMPlayer

Tüm Video Formatlarını Oynatmak İçin Windows Yazılımı 5

KMPlayer, neredeyse tüm video dosyalarını yazılımla oynatabildiğinizden emin olmak için çok sayıda dahili kodlayıcı içeren ücretsiz bir evrensel medya oynatıcısıdır. MPEG-1, VP3, MPEG-2, WMV, MPEG-4, DIV X, Dijital Video, H.264, MJPEG ve RealVideo, dahili video kodeklerinden sadece birkaçıdır. Bunun yanı sıra, KMPlayer ayrıca gelen HTTP akışı, ses, çalma listesi ve görüntü formatlarını da içeren çok sayıda altyazıyı destekler. Böylece KMPlayer’ı 4K ve UHD filmlerini ve hemen hemen tüm video ortam formatlarını oynatmak için kullanabilirsiniz.

Resmi web sayfasın daki şimdi indir düğmesine basarak Windows KMPlayer’ı kullanabilirsiniz.

Bunlar, en geniş video dosyası formatı desteğine sahip beş programdır. Hemen hemen her video formatını oynatırlar ve VLC, KMPlayer, 5KPlayer ayrıca 2019 için en iyi üç medya oynatıcıdır.