Tiktok müzik nedir? TikTok’un yeni müzik akış hizmetinin nasıl farklılaşmayı amaçladığını öğrenelim.

TikTok, kısa filmleri ve viral zorluklarıyla tanınan küresel bir fenomen olarak bilinirken, TikTok Music adıyla müzik akış alanına giriş yapmış durumda.

Bu, özellikle TikTok’un orijinal çekiciliğinin büyük bir kısmının kısa videolara yeni ve klasik şarkıları dahil etmeye dayanmasından dolayı, sosyal medya uygulaması için mantıklı bir sonraki adımdır.

Birçok kullanıcı, müzik akışına zaten ilgi gösterirken aynı zamanda kaydırırken yeni ses tatları keşfetmek isteyecektir.

Ancak TikTok Music ile ilgili gerçek nedir? Neden henüz deneyemiyorsunuz ve deneyebildiğinizde nasıl çalışacak? Tüm bu soruların yanıtlarına ve daha fazlasına sahibiz.

Tiktok müzik nedir ?

TikTok Music, adından da tahmin edebileceğiniz gibi TikTok’un bir müzik akış hizmetidir.

Zaten doygun bir pazar olan müzik akışı alanına girmek büyük bir zorluk gibi görünebilir. Ancak yeni akış hizmeti, müziğin her zaman önemli bir bileşen olduğu TikTok’un büyük kullanıcı tabanından yararlanabilir.

tiktok müzik nedir

TikTok Music, TikTok’un bir parçası olarak lanse edilse de, hizmet ayrı bir uygulama olarak geliştirildi ve Spotify ve Apple Music gibi platformlarla doğrudan rekabet etmek amacıyla tasarlandı. Tiktok müzik nedir, ne amaçla kullanılır?

TikTok zaten Universal Music Group, Warner Music Group ve Sony Music gibi büyük plak şirketleri ile işbirlikleri yapmış durumda, bu nedenle kullanıcılar TikTok’ta viral hale gelen şarkılar dahil olmak üzere geniş bir şarkı koleksiyonuna erişebiliyorlar.

Kullanıcılar, sosyal medya uygulamasında duydukları şarkıların tam sürümlerini çalabilir, kişiselleştirilmiş müzik önerileri keşfedebilir ve hatta şarkı sözlerine gerçek zamanlı erişim sağlayabilirler.

Bazı daha pasif ses platformlarından farklı olarak, TikTok Music sosyal etkileşimi teşvik eder ve kullanıcıların şarkılar ve albümler hakkında yorum yapmalarına olanak tanır.

Ayrıca Apple’ın Shazam’ına benzer bir şarkı tanıma yeteneği de içerir. Ana TikTok uygulamasıyla sorunsuz bir şekilde entegre olan kullanıcılar, favori şarkılarını ve sanatçılarını hızla sosyal medya topluluğuyla paylaşabilirler.

Hizmet, ayrıca işbirlikçi çalma listesi oluşturma, diğer platformlardan müzik kütüphane aktarımları ve şarkı sözü tabanlı şarkı aramaları gibi özellikleri içerir. Tiktok videolarınıza müzik ekleyebilir ve içeriklerinizi üretebilirsiniz.

Tiktok Müzik nasıl çalışır

TikTok Müzik, cihazınıza normal yöntemlerle ekleyebileceğiniz ayrı bir uygulamadır. Uygulamayı indirip kurduktan sonra, kurulum sırasında TikTok hesabınızı bağlayabilirsiniz, böylece sosyal medya tarafından müzik keşfedebilir ve şarkılarınızı toplulukla paylaşabilirsiniz.

Ancak, uygulamayı bağımsız bir müzik hizmeti olarak kullanmak için bir TikTok hesabına ihtiyacınız yoktur, ancak elbette ana platformla en iyi şekilde kullanılması için tasarlanmıştır.

Kurulduktan sonra, müzik keşfetmeye, çalma listelerinizi oluşturmaya ve diğer hizmetlerden içe aktarmaya başlayabilirsiniz, böylece kütüphanenizi oluşturabilirsiniz.

tiktok müzik nasıl çalışır

Tiktok müzik bağlantısı nasıl yapılır

Eğer TikTok Music, mevcut olduğu bölgelerden birindeyseniz, uygulamayı App Store veya Play Store’dan indirebilirsiniz. Nasıl kurulacağınızı açıklayalım.

Uygulamayı ilk kez başlattığınızda, bir karşılama ekranı görürsünüz. Muhtemelen ilerleyen aşamalarda “Başlamak için Hemen Erişim Al” düğmesi sunacaktır, ancak bu aşamada “Şimdi Erken Erişim Al” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Şuan için ülkemizde hizmet vermemektedir ancak en yakın zamanda ülkemizde de hizmet vermeye başlamasını bekliyoruz. Tiktok müzik nedir?