İnstagram Yedek Kod Nasıl Kullanarak hesap kurtarma

Bu yazımızda sizlere İnstagram yedek kod nasıl kullanılır ve hesabınızı nasıl kurtarırsınız detaylı bilgiler veriyoruz.

İki faktörlü kimlik doğrulama, İnstagram hesabınıza ekstra bir güvenlik katmanı ekler ve bilgisayar korsanlarının şifrenizi bilmelerine rağmen hesabınıza erişmelerini zorlaştırır. Arkadaşlarınız ve akrabalarınızla bağlantı kurduğunuz hesabınızın güvende olması elbette önemlidir.

Ancak, telefonunuzu kaybederseniz veya telefonunuz yakın değilse, aynı güvenlik özelliği size zorluklar çıkarabilir. Telefonunuza erişim sağlayamıyorsanız ve yine de İnstagram’a giriş yapmak istiyorsanız, işte size doğrulama kodları olmadan İnstagram’a giriş yapmanın mümkün olan yollarını anlatıyoruz.

İnstagram Yedek Kod Nasıl Kullanılır?

Çalınan veya erişemediğiniz instagram hesabınız için selfie videosu göndererek doğrulama yapabiliyorsunuz. Profilinizdeki resim ile eşleştirme başarılı olduğunda ise sizlere 3-4 iş günü içinde bir mail gönderiliyor.

Bu gelen mailde ise yedek kod bulunuyor. Ancak bunu doğrulama kodu ekranına yazdığınıza kabul etmemektedir. İnstagram yedek kod nasıl kullanılır anlatacağız.

Ancak hesabınızda daha önce doğrulama kodu oluşturduğunuzda yedek kodlar vermiştir. Bu kodların ekran görüntüsü aldıysanız veya elinizde kayıtlı bulunuyorsa tekrar selfie ile doğrulama yapmanız gerekmiyor.

İnstagram Yedek Kod Nasıl Kullanarak hesap kurtarma
İnstagram Yedek Kod Nasıl Kullanılır? Hesap Nasıl Kurtarılır?

İnstagram’da iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktif hale getirdiğinizde, otomatik olarak 5 yedek kod üretilir ve bunları çevrimdışı veya çevrimiçi olarak kaydetme seçeneğiniz vardır. Eğer bu yedek kodları sakladıysanız, şimdi bu kodları kullanma vakti geldi.

Kodları kullanmak için ilk önce instagram uygulamasını açınız. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazınız.

Eğer şifrenizi unuttuysanız şifremi unuttum bölümünden kayıtlı olan telefon numaranıza ya da eposta adresinize kod göndererek ilerleyiniz.

Daha sonra karşınıza iki faktörlü doğrulama kodu istenilen ekran gelecektir. Burada daha fazla yöntem dene veya try another way seçeneğine tıklayınız.

İnstagram Yedek Kod kullanarak hesabı kurtarma
İnstagram Yedek Kod Nasıl Kullanılır?

Ardından çıkan seçenekler arasında yedek kod kullan yada use backup code seçeneğine tıklayınız. Bu işlemi yaptığınızda instagram hesabınız açılacaktır.

Ancak dikkat edilmesi gereken ise hesabınız açıldıktan sonra bilgilerinizi doğrulamanız gerekir.

Bilgilerinizi doğrulamak için öncelikle profilinize giriş yapınız. Sağ üst tarafından üç çizgiye dokunun daha sonra ayarları seçiniz. Buradan hesaplar merkezini seçiniz. Ardından şifre ve güvenlik kısmına giriş yapınız. En alt kısımda yer alan güvenlik kontrolü bölümüne tıklayarak burada çıkan tüm adımları tamamlayınız.

Böylece sizlere İnstagram yedek kod nasıl kullanılır tüm detayları ile anlattık. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular:

1 Yorum