Tik Tok uygulaması son dönemlerde  en hızlı bir şekilde ülkeler arası büyüyen uygulamalar arasında yerini aldı.

Tüm ülkelerden gelen aktif kullanıcılar sayesinden uluslar arası bir platform haline geldi. İnsanlar kullanırken çok fazla eğlendikleri ve çeşitli videolar ile uygulamanın tadını çıkarıyor diyebiliriz.

Aktif olarak beklenilenden çok daha fazla kullanıcıya ulaşmayı başaran uygulama  rakiplerine oranla daha fazla paralar kazanmayı başardı.

Tik Tok üzerinde izleyebileceğimiz birçok  farklı tarzda içerik bulunmakta ve uygulama akışı sebebi ile bu videolara sürekli olarak akış içerisinde değişim gösteriyor.

Örneğin biz kendi sevdiğimiz tarz videoları izlediğimiz zaman bir sonraki tik tok girişimizde karşımıza bu tarz videoları sunar.  Bu algoritma son zamanlar da bütün içerik ve satış platformları tarafından aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Bu videoları izlerken yorum yapıp beğenme özellikleri de yine Tik Tok uygulamasında yerini alıyor.

Uygulama üzerinde beğendiğimiz videolar sizin ana sayfanızda yer alan beğenilerim sekmesinde görünüyor.

Bu makalemizde Tik Tok beğenilen videoları nasıl gizleriz bu yöntemi inceleyeceğiz. Adımlarımız oldukça kolay ve anlaşılır olacaktır. Aşağıdaki adımları takip edelim.

1) Uygulamamıza giriş yapalım.

2) Sap alt köşede yer alan Ben bölümüne giriş yapalım.

3) Daha sonrasında açılan pencereden sağ üst kısımda yer alan 3 nokta simgesine tıklayalım.

4) Hemen ardından açılan pencerede birden fazla başlık bizleri karşılayacaktır bu alanda eyer alan Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıklayalım.

5) Bu alanda birbirinden farklı bir çok güvenlik ayarı bölümüz bizleri karşılıyor. Bu alandan kapatmak istediğimiz özellik olan Beğendiğiniz videoları kimler görüntüleyebilir seçeneğinden sadece ben yazan  bölümü işaretleyelim.

Yukarıda bahsettiğimiz bu adımları doğru bir şekilde uyguladıysak beğendiğimiz videoları dışarıdan kimsenin göremeyeceğine sadece biz kendimizin görebileceğine emin olabiliriz.  Eğer eski haline yanı dışarıdan insanların görmesini istersek yukarıdaki adımları takip ederek kolay bir şekilde eski haline getirebiliriz.