Telegram Güncellemesi Canlı Yayın Kaydı Getiriyor. Hem özel sohbetleriniz hem de grup sohbetleriniz için Telegram’ı kullanmaktan keyif alıyorsanız, mesajlaşma uygulamasındaki düzenli güncellemeler her zaman harika yeni özellikler kaynağıdır.

Uçtan uca şifrelemenin yanı sıra, her güncellemede önemli yeni eklemeler nedeniyle uygulama popüler hale geldi. En yenisi, sohbet temaları, tam ekran efektli emojiler, küçük gruplar ve görüntülü sohbetleri kaydetme yeteneği gibi daha etkileşimli şeyler getiriyor.

Telegram Güncellemesi Canlı Yayın Kaydı Getiriyor

Artık sekiz sohbet teması arasından seçim yapma seçeneğiniz var (daha fazlasını ekleyecekler). Böylece platformdaki kişisel konuşmalarınızın her birini tema haline getirebilir. Temanın hangi sohbetle gittiğini hatırlarsanız yanlış gönderileri azaltabilirsiniz.

Her temanın gündüz ve gece versiyonları vardır ve uygulama için belirlediğiniz gece modu ayarını takip eder. Her tema degrade mesaj baloncukları, hareketli arka planlar ve benzersiz arka plan desenleriyle birlikte gelir. Telegram Güncellemesi Canlı Yayın Kaydı Getiriyor

Telegram, etkileşimli emojilerin, sohbet ettiğiniz kişiye daha bağlı hissetmenizi sağlayacağını söylüyor. Bire bir konuşmalarınıza tek bir emoji gönderdiğinizde ve hareketli emojiye dokunduğunuzda. Artık tam ekran bir animasyon efekti elde edeceksiniz. Siz ve sohbet partneriniz sohbeti açtıysa, animasyonları ve titreşimleri aynı anda görebileceksiniz. Etkileri yalnızca uygulamanın en son sürümünü kullanıyorsanız görebileceksiniz.

Telegram Güncellemesi Canlı Yayın Kaydı Getiriyor

Sohbet listenizi Klasörler veya Arşivlenmiş Sohbetler ile düzenlediyseniz, uygulama oluşturduğunuz yapıyı izleyecektir. Geçerli klasördeki kanallar, ardından her klasör içindeki kanallar ve Arşiv’de kalanlar. Viral içerikler tarafından dikkatiniz dağılmadan içerikleri okumak için Çalışmalar klasörünüzden bir kanal açmanız yeterlidir ve bunun tersi de mümkün.

Telegram yeni güncellemeler

Küçük grup sohbetlerinizde, gönderdiğiniz mesajı artık grup üyelerinden hangilerinin okuduğunu görebileceksiniz. Bir üye görür görmez çift kontrol ile okundu olarak işaretlenirler, ancak buna dokunursanız. Şimdi hangilerinin gerçekten gördüğünü görebilirsiniz. Okundu bilgileri, mesaj görüldükten sonra 7 gün boyunca saklanır çünkü Telegram’ın dediği gibi, “gördüğünüz her şeyin kaydını tutmak” onların işi değildir.

Video ve ses veya yalnızca ses kaydetme seçenekleri vardır. Kayıttan sonra dosya anında grubun Kayıtlı Mesajlar bölümüne yüklenecektir. Tüm bu yeni özellikleri görmek için Telegram’ınızı en son sürüme güncelleyin. Ayrıca Telegram mesajlarını özelleştirme hakkında makalemize de göz atabilirsiniz.