Son zamanlarda sık sık güncellemeler ile karşımıza çıkan Facebook daha fazla şey paylaşıma açıyor. Facebook’un Haber Kaynağını kontrol etme şekli genellikle tartışmalıdır ve dış dünyaya büyük ölçüde anlaşılmazdır.

Artık sosyal ağ, bastırdığı ancak tamamen kaldırmadığı içeriğe daha fazla ışık tutmaya çalışıyor. Perşembe günü, Facebook , Haber Kaynağında tıklama tuzağı ve tekrar eden politika suçlularının. Gönderileri gibi çeşitli nedenlerle aşağıladığı yaklaşık üç düzine “İçerik Dağıtım Yönergeleri”ni yayınladı.

Facebook’un yıllar boyunca çeşitli raporlarda çoğunlukla onayladığı, ancak şimdi ilk kez tek bir yerde yayınladığı yönergelerin hala söylemediği pek çok şey var. Bir indirgemenin tam olarak nasıl çalıştığını. Bir içeriğin erişimini ne kadar azalttığını tam olarak detaylandırmazlar. Veya, örneğin sağlıkla ilgili yanlış bilgilerle ilgili bir gönderiyle ilgili olarak, Haber Kaynağında spam bağlantısı gibi belirli bir gönderi türünün ne kadar ciddi biçimde kısıtlandığı. Facebook daha fazla şey paylaşıma açıyor.

Sorunlu içeriği otomatik olarak algılamak için büyük ölçüde makine öğrenimi teknolojisine dayanan bu süreç. Yazarın haberi olmadan rahatsız edici gönderilerin ve yorumların erişimini etkili bir şekilde daraltır.

Facebook Daha Fazla Şey Paylaşıma Açıyor

Facebook Daha Fazla Şey Paylaşıma Açıyor

Facebook’un yıllar boyunca çeşitli raporlarda çoğunlukla onayladığı, ancak şimdi ilk kez tek bir yerde yayınladığı yönergelerin hala söylemediği pek çok şey var. Bir indirgemenin tam olarak nasıl çalıştığını. Bir içeriğin erişimini ne kadar azalttığını tam olarak detaylandırmazlar. Veya, örneğin sağlıkla ilgili yanlış bilgilerle ilgili bir gönderiyle ilgili olarak, Haber Kaynağında spam bağlantısı gibi belirli bir gönderi türünün ne kadar ciddi biçimde kısıtlandığı. Facebook Daha Fazla Şey Paylaşıma açılıyor. Ayrıca Facebook ile nasıl iletişime geçerim hakkında makalemize de göz atabilirsiniz.