Xiaomi Mi Mop Pro 2+ robot süpürge, akıllı haritalandırma teknoloji sayesinde evinizin her yerini temizlemek için öncelikle evinizi tanır. Ardından evinizin bir haritasını anımsadıktan sonra hafızasına kaydeder. Bir sonraki temizlikte odaları ve diğer alanları tanıdığı için, zorlanmadan temizliğini yapabilir. O evi süpürürken siz başka işlerinizle uğraşabilir ya da kendinize vakit ayırabilirsiniz.

Öne Çıkan Özellikleri

Takılmayı Önlemek için Akıllı Alan Ölçümü ve Hesaplama: Cihazının önünde TOF kamera ve yüksek hassasiyetli sensör bulunmaktadır. Yaklaşan nesnenin altından geçilebilecek yükseklikte olup olmadığını analiz etmek için birlikte çalışır. Eğer yeterli bir boşluk olmadığını hesaplarsa, sıkışmadan önce otomatik olarak yönünü değiştirir. Doğru Haritalama Sağlayan 3D VSLAM ile Görsel Navigasyon: ToF sensörüyle donatılmış VSLAM, sinir ağı algoritmasını simüle ederek daha iyi bir haritalama performansı gösterir. Böylece cihazının ölçüm yeteneği, rota planlaması ve harita yönetiminin zekâsını iyileştirir.   Akıllı Harita Yönetimi: Temizleme verimliliğini artırmak için tüm alanı tarayarak tüm ayrıntısına kadar alanı tanır. Böylece otomatik eşleştirme yapar ve bölümlere ayırır. İlk birkaç temizliğin ardından çizime dayalı çeşitli manuel düzenlemeleri destekler. Xiaomi Mi Mop Pro 2+ otomatik bölümlemeyi, seçili oda ve önemli alan temizliğini destekler. Sanal Duvarlar Oluşturma: Sanal duvarlar oluşturmanıza ve temizlemeyi kısıtlayacak şekilde ayarlama yapmanıza olanak tanır. Böylece halı üzerinde ıslak paspaslamayı önlemek için sınırlı temizleme alanı ayarlayabilirsiniz.

Xiaomi Mi Mop Pro 2 Ozellikleri ve Kurulumu1

Xiaomi Mi Mop Pro 2+ Robot Süpürge Kurulumu

Ürünün kurulumu için öncelikle şarj ünitesini evinizde yerini değiştirmeyeceğinizi düşündüğünüz bir bölümüne yerleştiriniz. Şarj ünitesi sağdan ve soldan cihazın rahat hareket edebileceği kadar boş alan olmalıdır. Robot süpürgenizi üniteye yerleştiriniz ve güç tuşu ile açınız.

Akıllı telefonunuza Mi Home uygulamasını App Store ya da Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Evinizde fibernet kullanıyorsanız 5ghz bağlantıda sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden 2.4ghz Wi-Fi bağlantısı ile bağlantı yapınız.

Uygulamayı indirdikten sonra telefon numarası üzerinden, mail adresinizle ya da Facebook üzerinden kullanıcı kadu oluşturabiliyorsunuz.

 

Xiaomi Mi Mop Pro 2 Ozellikleri ve Kurulumu2

Uygulamaya kayıt işlemleri tamamlandıktan hemen sonra uygulama ekranında sağ üst tarafta yer alan + cihaz ekleme simgesine dokunarak ürünlerin listesini görüntüleyebilirsiniz. Ürün listesinde bulunan Ev Aletleri kısmına giriş yapalım. Robot süpürgenizin ismini bulup seçiniz. Robot süpürge evinizde ki Wi-Fi ağını bulup giriş için Wi-Fi şifrenizi isteyecektir. Wi-Fi şifrenizi yazdıktan sonra kurulumla ilgili yükleme ekranı başlayacaktır. Cihazın ismi gördüğünüzde burada sizden bir isim vermenizi istiyor. Bir değişiklik yapmadan da sonra ki seçeneğine tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Şimdi başlayın seçeneği ile ürünün kurulumu tamamlamış oluyorsunuz.