Hizmetin başındaki Will Cathcart, WhatsApp’ın Brezilya’nın São Paulo kentinde, kullanıcıların yerel mağaza ve hizmetleri uygulamada bulunarak bulmalarını sağlayan yeni bir iş rehberinin pilot uygulaması olduğunu duyurdu . WhatsApp, Özellikleri Test Etmeye Başladı.

Ekran görüntüleri, kullanıcıların doğrudan onlarla sohbet etmesine izin vermeden önce, WhatsApp’ın işletmeleri “bakkal” ve “restoran” gibi kategorilere göre nasıl sıraladığını gösteriyor. Reuters , testin şehirdeki binlerce işletmeyi kapsayacağını bildirdi .

Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma servisi, kişiden kişiye mesajlaşma servisi olarak en ünlüsü olmasına rağmen, e-ticaret, son yıllarda tekliflerinin giderek daha önemli bir parçası haline geldi. Geçen Ekim itibariyle WhatsApp, dünya çapında 175 milyondan fazla kişinin hizmeti her gün bir WhatsApp işletme hesabına mesaj göndermek için kullandığını bildirdi .WhatsApp, Özellikleri Test Etmeye Başladı

whatsapp resim 1
WhatsApp, 2018’den beri küçük işletmeler için. Bağımsız bir uygulama sunuyor ve o zamandan beri ürün katalogları. Alışveriş sepetleri için destek gibi özellikler ekledi. In Brezilya ve Hindistan. Aynı zamanda ödemeleri, izin kullanıcıların alışveriş yapmak içi sunan başlamış işletmelerin. Doğrudan arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderme ek olarak.
Ancak bu e-ticaret baskısı, bu yılın başlarında gizlilik politikasını güncellediğinde WhatsApp için sorunlar yarattı . Değişiklikler, WhatsApp’a insanların Facebook ile kişisel sohbetlerinden verileri paylaşma yeteneği verdiği şeklinde yorumlandı. Aslında değişiklikler yalnızca Facebook sunucularında depolanan verileri görebilen işletmelerle yapılan sohbetlere uygulandı. Yeni politika WhatsApp rakipleri ile, bir isyana oluşturulan Telgraf ve Sinyal tepki olarak yeni kullanıcılar bir artış rapor.
whatsapp resim 2
Cathcart, WhatsApp’ın yeni dizin özelliğini kullanırken kullanıcıların konumunu veya hangi işletmelere göz attığını kaydetmediğini söyledi .

WhatsApp, küçük işletmelere yönelik uygulamasının yanı sıra. Daha büyük işletmeleri müşterilerle buluşturmak için bir WhatsApp Business API’si de sunar. Şu anda Facebook ve Instagram gibi reklamlar göstermediğinden. WhatsApp’tan doğrudan para kazanmanın birkaç yolundan biri olmasıyla dikkat çekiyor. WhatsApp, Özellikleri Test Etmeye Başladı

Whatsapp artık daha aktif kullanıyor.

2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp. Brezilya’da “sarı sayfalar” benzeri bir özelliği test etmeye başladı. Will Cathcart, WhatsApp’ın Brezilya’nın. São Paulo kentinde, kullanıcıların yerel mağaza ve hizmetleri uygulamada bulunarak bulmalarını sağlayan. Yeni bir iş rehberinin pilot uygulamasının başladığını duyurdu. WhatsApp, Özellikleri Test Etmeye Başladı.

WhatsApp’ın geçen yıl uygulama içi reklam. Matt Idema Reuters’e “uzun vadede” reklamların. WhatsApp’ın iş modelinin “bir şekilde veya bir şekilde” bir parçası olmasını beklediğini söyledi. bir diğeri.”