Sürekli gelişen akıllı telefon ve bilgisayar teknolojileri sayesinde yeni özellikleri eklenen yeni modeller, gittikçe daralan bir zaman periyodunda, piyasaya sürülüyor.

Gelişen teknolojiye ayak uyduran ve gelişim gösteren birçok firma arasında kendini zirvede kendine yer bulan Lenovo, ürettiği telefon ve bilgisayarlar ile oldukça büyük bir kullanıcı kitlesinin beğenisini aldı. Lenovo, piyasaya sürdüğü telefon ve bilgisayarlar dışında boş durmadı; hızı kesmeden, geliştirdiği tablet modelleri ile de tablet piyasasına hızlı bir giriş yaptı.

Lenovo, geliştirdiği tablet modelleri ile, Apple’ın ve Samsung’un en büyük rakiplerinden biri oldu. Lenovo’nun geliştirdiği son seri tabletleri, özellikleri bakımından rakiplerini oldukça geride bırakacak gibi gözüküyor.

Lenovo tarafından kullanıcılara sunulan ve oldukça beğeni alan tabletleri arasında Yoga Book serisi ilk sırada yer aldı. Tabletler arasında Yoga Book serileri, tablet teknolojisinde daha önce kullanılmayan birçok özelliğe sahip olduğunu da kanıtlamış oldu.

Lenovo, kısa bir süre içerisinde Yoga Book serisini tanıttı. Cihazın en çok merak edilen ve ilgi gören özelliği klavye kullanımı oldu. Bu tabletlerin kullanıcılarına sunduğu en büyük özelliği gelişen klavye özelliği oldu.

Şimdi hep birlikte, Yoga serisini aynı zamanda ajandaya dönüştüren Halo klavye adı ile bilinen yeni klavyenin özelliklerini inceleyelim.

Yoga Book serisi tabletlerin, kullanıcılar tarafından en çok merak edilen özelliği Halo klavye özelliği olduğu belirtildi. Aslında bu, bölüm tabletin en çok beğenilen bölümlerinden bir tanesi.

Tabletin Halo klavye özeliği, sadece bir klavye olarak kalmadı. Söz konusu bu bölümün ne olarak kullanılacağı, biraz da kullanıcı isteğine bırakıldı.

images 1

 

 

 

 

 

Tabletin Halo klavye özelliği, cihazı çizim tableti olarak da kullanılabilme özelliği sunuyor. Tabi ki sadece çizimle kalmayıp not alma, akıllı kalem ve benzeri birçok amaçla da kullanılabiliyor.

images

Lenovo tablet, klavyesini tamamen kullanıcı isteğine bağlı bıraktığı için, klavyeyi nasıl kullanacağımıza karar verdikten sonra tabletimizden Halo klavye bölümüne giriş yamamız gerekecektir.

Girişlerimizi yaptıktan sonra, eğer klavye olarak kullanmak istersek dokunmatik klavye menüsüne tıklayabiliriz.

Not tutmak için kullanmak istersek, akıllı kalem özelliğinden yararlanabiliriz.

images 2

Son olarak, çizim tableti olarak kullanmak istersek, aynı şekilde  akıllı kalemi kullanmamız ve uygulama üzerinden çizim bölümünü işaretlememiz yeterli olacaktır.