İnternet bankacılığındaki teknolojik gelişmeler her geçen gün daha ileriye gidiyor. Öyle ki önceleri internet bankacılığı yalnızca bilgisayarlarımız üzerinden gelen onay sms leriyle beraber kullanırken şimdiler de akıllı telefonumuza yüklediğimiz uygulamalarla işlemlerimizi çok daha kısa sürelerde tamamlayabiliyoruz. Günümüzde birçok bankanın mobil internet bankacılığı uygulaması bulunmakta. Biz de Akbank a ait mobil internet bankacılığı uygulamasını sizler için inceledik. Telefonunuzun uygulama marketinden ücretsiz şekilde edinebileceğiniz bu uygulama erişim bakımından oldukça kapsamlı gözüküyor.

Uygulamayı indirdikten sonra dilerseniz kredi kart numaranızla dilerseniz de TC Kimlik numaranızla uygulamaya giriş yapabiliyor ve cep telefonunuza gelen sms deki kodu doğrulama ekranına girerek cep telefonunuzu uygulamaya tanımlayabiliyorsunuz.

Uygulamaya daha sonraki girişlerinizde yalnıza kredi kartı şifrenizi kullanıyorsunuz. Ancak kapsamlı işlemler Akbank internet bankacılığı şifrenizi de isteyebiliyor.

akbank1

Uygulama giriş ekranında günlük serbest piyasa döviz kurlarını görebiliyorsunuz. Uygulama içerisinde havala,eft,fatura ödeme, kredi başvuru, gsm tl yükleme gibi bir çok işleminizi yapabiliyorsunuz. Ayrıca kredi kartınızın gün içerisinde yaptığı tüm işlemleri listelebiliyorsunuz. Dönem sonlarında kart ekstrelerinizi görüntüleyebiliyor, ekstre ve limit ile ilgili başvurularda bulunabiliyorsunuz.

akbank2

akbank3

Ayrıca Axess inize özel güncel dönem içi kampanyaları görüntüleyebiliyorsunuz.

Uygulama içerisinde ‘Güvenlik Ayarları’ bölümünden kart şifrelerinizi belirleyebiliyor, ‘Tercihler’ bölümünden ise adres bilgilerinizi tanımlayabiliyorsunuz. Ve uygulamadan her çıkışınızda bir sonraki giriş seçeneğinizi seçebiliyorsunuz. Bir sonraki giriş seçenekleri iki seçenekten oluşuyor; kart şifreniz ve cep şifreniz.

akbank4

akbank5

akbank6

akbank7

Hazırlayan: Uğurcan ÜN