Sinema bileti sinemaya gittiğimizde keyfimizi kaçıran nadir şeylerden olan bilet kuyruklarından sıkıldıysanız İş Bankası PARAKOD uygulaması tam size göre.

Uygulama iş bankası tarafından geliştirilmesine rağmen tüm banka kartlarıyla uyumlu olarak çalışan PARAKOD uygulamasını hem Google Play Store hemde App Store üzerinden ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz.

sinema bileti satın alma uygulaması 1

Uygulamayı ilk açtığınızda aktivasyon yapmanız gerekiyor. Eğer işbankası müşterisiyseniz ve işte cep uygulaması kullanıyorsanız aynı. Giriş bilgilerinizle iş bankası aktivasyon kısmından uygulamaya kendinizi tanımlayabiliyorsunuz. Ancak başka banka müşterisiyseniz ve PARAKOD uygulamasını kullanmak istiyorsanız ‘Aktivasyon’ kısmından da uygulamaya kendimizi tanımlayabiliyoruz.

sinema bileti satın alma uygulaması 2

İlgili alanlara kişisel bilgilerimizi tanımlayıp üyeliği tamamladıktan sonra. Kullanmakta olduğumuz bir kredi kartını uygulamaya tanımlamamız gerekiyor.

sinema bileti satın alma uygulaması 3

 

sinema bileti satın alma uygulaması 5

Kart bilgilerini tanımlayıp bankamızdan gelen onay sms i ile kartımızı. Doğruladıktan sonra uygulamamızın ana ekranına ulaşmış oluyoruz.

sinema bileti satın alma uygulaması 6

Parakod uygulamasını yalnızca Cinemaximum sinemalarından sinema bileti alırken değil. Bir çok internet sitesi üzerinde,mağazalarda ve Turkcell fatura ödemelerinde de kullanabiliyoruz.

 

Cinemaximum sinemalarından bilet alabilmek için giriş ekranında bulunan Cinemaximum butonuna basıyoruz. Bu adımın ardından uygulama bize bulunduğumuz yere en yakın cinemaximum noktalarını gösterecektir. Bu liste içerisinden önce sinemamızın bulunduğu yeri daha sonra gelen seçeneklerden sırasıyla filmimizi, seansımızı ve koltuklarımızı seçiyoruz.

sinema bileti satın alma uygulaması 7

sinema bileti satın alma uygulaması 8

sinema bileti satın alma uygulaması 9

sinema bileti satın alma uygulaması 10

sinema bileti satın alma uygulaması 11

Film,seans ve koltuk seçimimizden sonra sıra ödeme kısmına gelecektir. Bu işlem için Parakodumuz üzerinden kayıt olan bir kartımızı seçmemiz yeterli olacaktır. İlgili ödeme işlemi bankamız tarafından gönderilen doğrulama sms iyle birlikte tamamlanacak ve filme giriş barkodumuz hazırlanmış olacaktır.

Seçtiğimiz Cinemaximum şubesine gittiğimizde akıllı cihazımızdan Parakod uygulamasını açtıktan sonra uygulamamızdaki barkodu Cinemaximum turnikelerindeki optik okuyuculara okutmamız yeterli olacaktır.

sinema bileti satın alma uygulaması 12

Sizde sinema bileti alırken bilet kuyruğunda beklemekten şikayetçi olanlardan. Veya istediğiniz yerden koltuk alamamaktan şikayet edenlerdenseniz İş Bankası Parakod uygulaması tam sizlere göre.

sinema bileti satın alma uygulaması 13