En iyi şifre yöneticilerinden birini kullanmak hayatınızı hem daha kolay hem de daha güvenli hale getirecektir. Çevrimiçi hesaplarınızın her biri için benzersiz, uzun, karmaşık bir şifreyi hatırlamanıza gerek kalmayacak.

Her parola yöneticisi parolalarınızı sizin için hatırlar, büyük bir veri ihlali olduğunda riskinizi azaltır ve hızla yeni, güçlü parolalar oluşturur, böylece bir daha asla yeniden kullanmak zorunda kalmazsınız. Hatırlamanız gereken tek şifre, şifre yöneticisinin tek “ana” şifresidir.

Tüm bu şifre yöneticileri, verilerinizi makinenizde ve bulutta, günümüzün geniş kullanımında en zorlu şifreleme biçimiyle güvence altına alır. Hepsinde Windows, macOS, Android ve iOS için yazılımlar var.

Hepsi tek bir (genellikle ücretli) hesap için sınırsız sayıda cihaza kurulabilir ve sınırsız veya neredeyse sınırsız sayıda şifre depolayabilir.

Çoğu, ana parolalar için iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği sunar. Ancak, unutursanız hiçbiri ana parolanızı kurtaramaz, ancak bazıları parolayı başka bir şeye sıfırlamanıza izin verir.

Screenshot 6 1

 

Kullanıcı deneyimi, platform desteği, güvenlik ve genel performansa odaklanarak çeşitli hizmetleri kapsamlı bir şekilde test ettik. En iyi şifre yöneticisinin kullanım kolaylığı, rahatlığı, güvenliği ve fiyatı nedeniyle LastPass olduğunu düşünüyoruz.

LastPass, herhangi bir şifre yöneticisinin en iyi ücretsiz katmanına sahiptir. Tüm cihazlarınız arasında sınırsız senkronizasyon, otomatik doldurma ve temel iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) içerir. Çoğu kullanıcının ihtiyacı olan budur ve bir kuruş ödemek zorunda kalmazlar.

Screenshot 5

LastPass’ın ücretli katmanı, şifrelenmiş çevrimiçi depolama alanı, gelişmiş 2FA, hesaplarınızın karanlık web izlemesini ve arkadaşlarınız ve sevdikleriniz için acil durum erişimini ekler. Yılda 36 dolardan pahalı değil ve aile planı yılda 48 dolara altı kişiyi kapsıyor.

Keeper, en iyi şifre yöneticisi için yakın bir yarışmacıdır. Ücretsiz katmanı, cihazlarınızı senkronize etmenize izin vermez, ancak ucuz premium katmanı LastPass için yakın bir eşleşmedir. Keeper ayrıca kullanıcı gizliliği ve güvenliğine sıkı bir şekilde odaklanır.

Önceki en iyi seçimimiz olan Dashlane, harika bir masaüstü uygulamasına sahiptir ve aynı anda yüzlerce parolanızı değiştirebilir. Ancak Dashlane’nin ücretsiz katmanı çok sınırlıdır ve ücretli planı pahalıdır.

Uzun zamandır Mac kullanıcılarının favorisi olan 1 Password  ücretsiz bir katmana sahip değil, ancak bir Apple yaşam tarzı yaşıyorsanız güçlü bir rakip. Çok seyahat eden Windows ve Android kullanıcıları, onları gizli sınır korumalarından korumak için depolanan parolaları geçici olarak silebilen benzersiz Seyahat Modu için 1 Password’ü düşünmelidir.