Ana Sayfa Destek Samsung Akıllı Telefonlarda ‘Touchwiz Durduruldu’ Hatası ve Çözümü

Samsung Akıllı Telefonlarda ‘Touchwiz Durduruldu’ Hatası ve Çözümü

3
Samsung Akıllı Telefonlarda 'Touchwiz Durduruldu' Hatası ve Çözümü

Uzun yıllardır akıllı telefon pazarını tekelinde bulunduran dünyaca ünlü teknoloji devi Samsung’un akıllı telefonlarında en sık karşılaşılan ‘Touchwiz Durduruldu’ hatasının çözümünü sizler için derledik.

  • ‘Android’ işletim sistemi kullanan ‘Galaxy’ akıllı telefonlarda genelde ana ekranda işlem yapmaya çalışırken ortaya çıkan; kısayol ve Widget’ları kullanmamızı engelleyen bu hatayı ortadan kaldırmak için öncelikle telefonumuzun ‘Ayarlar’ menüsüne giriyoruz.

Tüm bu işlemlerin ardından uygulama ve ana sayfa önbelleğinde kayıtlı olan veriler tamamen silineceğinden, ana ekranda bulunan Widget ve kısayollarımızı yeniden düzenlememiz gerekecektir. Bir başka deyişle fabrikadan ilk çıktığı hali alan ana sayfa ekranımızı yeniden kendi tercihlerimize göre düzenleyeceğiz. Kısayollarımızı kaybetmemize sebep olan bu işlemler, sık sık karşılaştığımız 'Touchwiz durduruldu' hatasını bir daha almamamızı sağlayacaktır. Bu sayede Widget ve kısayollarımız çok daha etkin şekilde çalışacaktır. Bu işlem aynı zamanda telefonumuzun genel stabilizasyon oranını ve sistem performansını da arttıracaktır.

  • ‘Ayarlar’ menüsünden ise ‘Genel’ sekmesi altında bulunan ‘Uygulama Yöneticisi’ne giriyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Daha sonra, açılan ‘Uygulama Yöneticisi ekranında ise ‘Touchwiz’ uygulamasını buluyoruz

  • Uygulama bilgisi ve yönetimi ekranı açıldıkdan sonra sırasıyla ‘Ön Belleği Temizle’ ve ‘Veriyi Sil’ tuşlarına basarak işlemlerimizi tamamlıyoruz.

   

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tüm bu işlemlerin ardından uygulama ve ana sayfa önbelleğinde kayıtlı olan veriler tamamen silineceğinden, ana ekranda bulunan Widget ve kısayollarımızı yeniden düzenlememiz gerekecektir. Bir başka deyişle fabrikadan ilk çıktığı hali alan ana sayfa ekranımızı yeniden kendi tercihlerimize göre düzenleyeceğiz. Kısayollarımızı kaybetmemize sebep olan bu işlemler, sık sık karşılaştığımız ‘Touchwiz durduruldu’ hatasını bir daha almamamızı sağlayacaktır. Bu sayede Widget ve kısayollarımız çok daha etkin şekilde çalışacaktır. Bu işlem aynı zamanda telefonumuzun genel stabilizasyon oranını ve sistem performansını da arttıracaktır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

3 YORUMLAR

  1. Merhaba Arkadaşlar

    Samsung Galaxy serisinde çok rastlanan bir sorun çok şey denedim size en basit ve bir çözüm önerim olacak bunu yaklaşık 9 aydır deniyorum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.
    Öncelikle telefonumuzda bulunan google play music programının ve google chrome güncellemesini kaldırın bildirimler kutucuğundaki tik işaretini kaldırın hepsi bu bundan sonra asla öyle bir probleminiz olmayacaktır. 😉

  2. Galaxy A7 kullanıyorum aynı şeyleri yapmama ramen yinede sorunu çözemedim önerebileceğiniz farklı bir yöntem varmı

  3. Samsung galaxy j7 prime kullaniyorum ve bende veriyi sil seklinde cikmiyor sadece durmaya zorla var onu yapiyorum ama degisen birsey yok ana ekrana döndüğumde ekranim bombos ve kilitleniyor touchwiz hatasi veriyor yine acil yardim lutfennn

Comments are closed.