Ana Sayfa Destek Samsung Akıllı Telefonlarda ‘Touchwiz Durduruldu’ Hatası ve Çözümü

Samsung Akıllı Telefonlarda ‘Touchwiz Durduruldu’ Hatası ve Çözümü

0
Paylaş
Samsung Akıllı Telefonlarda 'Touchwiz Durduruldu' Hatası ve Çözümü

Uzun yıllardır akıllı telefon pazarını tekelinde bulunduran dünyaca ünlü teknoloji devi Samsung’un akıllı telefonlarında en sık karşılaşılan ‘Touchwiz Durduruldu’ hatasının çözümünü sizler için derledik.

  • ‘Android’ işletim sistemi kullanan ‘Galaxy’ akıllı telefonlarda genelde ana ekranda işlem yapmaya çalışırken ortaya çıkan; kısayol ve Widget’ları kullanmamızı engelleyen bu hatayı ortadan kaldırmak için öncelikle telefonumuzun ‘Ayarlar’ menüsüne giriyoruz.

Tüm bu işlemlerin ardından uygulama ve ana sayfa önbelleğinde kayıtlı olan veriler tamamen silineceğinden, ana ekranda bulunan Widget ve kısayollarımızı yeniden düzenlememiz gerekecektir. Bir başka deyişle fabrikadan ilk çıktığı hali alan ana sayfa ekranımızı yeniden kendi tercihlerimize göre düzenleyeceğiz. Kısayollarımızı kaybetmemize sebep olan bu işlemler, sık sık karşılaştığımız 'Touchwiz durduruldu' hatasını bir daha almamamızı sağlayacaktır. Bu sayede Widget ve kısayollarımız çok daha etkin şekilde çalışacaktır. Bu işlem aynı zamanda telefonumuzun genel stabilizasyon oranını ve sistem performansını da arttıracaktır.

  • ‘Ayarlar’ menüsünden ise ‘Genel’ sekmesi altında bulunan ‘Uygulama Yöneticisi’ne giriyoruz.

Daha sonra, açılan ‘Uygulama Yöneticisi ekranında ise ‘Touchwiz’ uygulamasını buluyoruz

  • Uygulama bilgisi ve yönetimi ekranı açıldıkdan sonra sırasıyla ‘Ön Belleği Temizle’ ve ‘Veriyi Sil’ tuşlarına basarak işlemlerimizi tamamlıyoruz.

   

Tüm bu işlemlerin ardından uygulama ve ana sayfa önbelleğinde kayıtlı olan veriler tamamen silineceğinden, ana ekranda bulunan Widget ve kısayollarımızı yeniden düzenlememiz gerekecektir. Bir başka deyişle fabrikadan ilk çıktığı hali alan ana sayfa ekranımızı yeniden kendi tercihlerimize göre düzenleyeceğiz. Kısayollarımızı kaybetmemize sebep olan bu işlemler, sık sık karşılaştığımız ‘Touchwiz durduruldu’ hatasını bir daha almamamızı sağlayacaktır. Bu sayede Widget ve kısayollarımız çok daha etkin şekilde çalışacaktır. Bu işlem aynı zamanda telefonumuzun genel stabilizasyon oranını ve sistem performansını da arttıracaktır.

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin