Safari web sayfasını PDF kaydetme adımları nelerdir? Sorusunun yanıtını sizler için bu makalemizde derledik.

Günümüz teknolojisin de kullanılan bilgisayarlar hayatımızın vaz geçilmez parçaları halini aldı. Gelişen teknoloji Bilgisayar teknolojisini de beraberinde getirerek  çeşitli imkanlar sağladı.

Son zamanların kullanılan ve kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gören MacOS Bilgisayarlar toplumun gözdesi oldu. Bilgisayarlar üzerinde genellikle internet kullanımı sağlıyoruz. Birbirinden farklı bir çok tarayıcı kullanılıyor. Web sayfalarını, çeşitli ihtiyaçlardan dolayı kullanıyoruz.

Genellikle araştırma için kullanılıyor, ancak son zamanlarda yapılan incelemelere göre özellikle PDF olarak kaydedilmesi gereken belgeler için çok fazla tercih ediliyor.

MacOS bilgisayarlarda kullanılan safari tarayıcısı üzerinden web sayfasını PDF olarak kaydedilebilir, ancak varsayılan web tarayıcısı olarak safaride bu işlemi yapmak oldukça basit.

Bu makalemizde sizler için MacOS kullanıcıları tarafından sık sorulan Safari  sayfasını PDF kaydetme konusunu en yalın hali ile ele aldık.

Safari Web Sayfasını PDF Kaydetme Adımları

Safari sayfası PDF kaydetme işlemleri için aşağıdaki adımları takip etmeniz oldukça faydalı olacaktır. Şimdi hep birlikte bu aşamaları inceleyelim.

Safari web sayfasını PDF kaydetme adımları nelerdir?

1) İlk olarak yapmanız gereken işlem bilgisayarınızdan safari sayfasını açın.

2)Hemen ardından PDF olarak kaydetmek istediğiniz web sayfasını URL bölümüne yazın. Sayfayı aratın.

3) Bir sonraki adımda ise ekranın üst kısmında yer alan menü çubuğunda bulunan Dosya sekmesine tıklayın.

4) Sonraki adımda ise ekranda yer alan PDF olarak dışa aktar seçeneğine tıklayın.

5) Hemen ardından karşınıza açılan ekranda kaydet butonu yer alacaktır.  Bu butone tıklayın.

6) Karşınıza bir pencere açılacaktır.

7) Bu alanda istediğiniz adı vererek kaydedin yada isim aynı kalabilir.

8) Bu alanda PDF dosyasını kaydetmek istediğiniz dosya konumunu seçin  hemen ardından kaydet butonuna tıklayın.

Tüm bu işlemlerin ardından web sayfası, seçmiş olduğunuz konumda PDF formatına dönüşecektir. Yukarıda belirttiğimiz adımları tamamlamanız  işlem için yeterli olacaktır.

Safari web sayfasını PDF kaydetme işlemleri zor görünüyor fakat oldukça basit. Bu makalemize  sizler için  web sayfasını PDF kaydetme konusuna değindik. Konuyu en basit hali ile sizlerle paylaştık.   Makalemiz umarım sizler için faydalı olmuştur.   Benzeri konular için sayfamızı inceleyebilirsiniz.