Riot Games, yıllarca oynamış olabileceğiniz League of Legends ve Valorant gibi oyunlarla tanınır. Uzun süredir oyuncuysanız, kullanıcı adınız ve sloganınız biraz talihsiz olabilir, özellikle de gençken seçtiyseniz. İyi haber şu ki, hesabınızı etkilemeden kullanıcı adınızı ve sloganınızı kolayca değiştirebilirsiniz.

Kullanıcı adınız ve Riot ID’niz farklı. Kullanıcı adınız hesabınıza giriş yapmak için kullanılır, ancak Riot ID’niz tüm oyunlarda görünen adınızdır. Sloganınız, kullanıcı adınızı takip eden en fazla beş karakterlik bir hash’dir. 

Bu iki özelliğin kombinasyonu, kombinasyon orijinal olduğu sürece hiçbirinin benzersiz olması gerekmediği anlamına gelir. Bu, ad özelleştirme için daha fazla seçenekle sonuçlanır. Riot ID’nizi her 30 günde bir değiştirebildiğiniz için her ay için yeni bir görünen ad oluşturabilirsiniz.  

riotres1

Riot Kimliğinizi ve Sloganınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

ID’nizi değiştirmek kolaydır ve beş dakikadan kısa sürede yapılabilir.

 1. account.riotgames.com’a gidin.
 2. Riot Games’e giriş yapın. Hesabınızda bunu etkinleştirdiyseniz, iki faktörlü kimlik doğrulamayı girmeniz istenebilir.
 3. Sol tarafta Riot ID’yi seçin .riotres2
 4. Riot ID başlığının yanında Riot ID’yi seçin ve yeni başlığınızı girin. Ardından, Tagline’ı seçin ve yeni hash’inizi girin. Bu yapıldıktan sonra Değişiklikleri Kaydet’i seçin.riotres3

  Her oyuncunun kullanmayı seçtiği bir ismi vardır ve bazen bu isimler oyuncular arasında aynıdır. Birçok oyun aynı ada sahip olmayı imkansız kılarken, başka bir oyuncuyla aynı görünen adı veya aynı sloganı kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, bu iki alanın kombinasyonunun benzersiz olduğundan emin olmaktır.

  Elbette kullanıcı adı kurallara uygun olmalıdır. Rahatsız ediciyse, otomatik filtreler muhtemelen onu kullanmanızı engelleyecektir. Bir şekilde rahatsız edici bir ad kullanmayı başarırsanız, Riot Games son 30 gün içinde adınızı değiştirmiş olsanız bile sizi bu adı değiştirmenize zorlayabilir. Ancak bunu sık sık ad değiştirme yöntemi olarak kullanmayın. Büyük ihtimalle banla sonuçlanacaktır. 

  Riot Games Hesap Parolanızı Nasıl Değiştirirsiniz?

  Hesabınıza yetkisiz erişimi önlemek için Riot games şifrenizi en az birkaç ayda bir değiştirmelisiniz. Bunu, Riot ID’nizi ve sloganınızı değiştirdiğiniz menüden değiştirebilirsiniz.

  1. account.riotgames.com’a gidin.
  2. Riot Games’e giriş yapın.
  3. Ekranın sol tarafında Riot Hesabına Giriş Yap’ı seçin .riotres4
  4. Şifre Değiştirin altında , mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girin. Onaylamak için yeni parolayı ikinci kez girin ve ardından Değişiklikleri Kaydet’i seçin.riotres5Parolanızı düzenli olarak değiştirmek, özellikle de değiştirdiğinizi unutursanız, size biraz angarya gibi gelebilir. (Şifrenizi mi unuttunuz? Giriş sayfasından kurtarabilirsiniz.) Bir alternatif, tüm ayrı şifrelerinizi takip etmek için bir şifre yöneticisi kullanmaktır. Bu, her hesap için farklı parolalara sahip olmanızı sağlar, ancak yalnızca tek bir parolayı aklınızda tutmanız gerekir – hesap yönetimi için özellikle yararlı bir özellik.

   Riot Kimliği, League of Legends Kimliğim ile Aynı mı?

   Uzun süredir LoL oyuncusuysanız ancak bu adımlar size tanıdık gelmiyorsa, bunun nedeni Riot Games tarafından yakın zamanda yapılan ve tüm hesaplarınızı tek bir erişim noktasında birleştiren bir değişikliktir. Eski League of Legends hesabınızın bir Riot Games hesabına taşınması gerekiyor.

   Ancak bu yapıldıktan sonra, her zaman yaptığınız gibi oturum açabilirsiniz. Halihazırda bir Riot Games hesabınız yoksa, bir tane oluşturmanız gerekir. Gmail ile e-posta hesabınız üzerinden oturum açabilirsiniz. Gmail , Facebook veya Apple hesabınızı mevcut bir Riot Games hesabına bağlamayı da seçebilirsiniz .

   Her şeyi taze tutmak istiyorsanız, Riot ID’nizi ve sloganınızı değiştirmekten korkmayın. Oynadığınız klana uyacak veya en sevdiğiniz karakteri temsil edecek şekilde değiştirebilirsiniz. Teamfight Tactics veya League of Legends: Wild Rift oyuncusunun hesabınıza erişmeye  çalışamaması için giriş bilgilerinizden ayrı tuttuğunuzdan emin olun .