Günümüzde akıllı cihaz kullanıcılarını sanal ortamda buluşturan bir çok sosyal medya platformu ve akıllı telefon uygulamaları oldukça yaygın şekilde kullanılıyor. Bazı uygulamalar sosyal medya hesapları üzerinden insanlar ile iletişim sağlarken bazı uygulamalar ise bulunduğunuz konum ve bu konuma yakın kullanıcılar arasında iletişim kurmanızı sağlıyor. Bizde konum üzerinden yeni insanlar ile tanışmanızı sağlayan uygulamalar arasından “Happn” uygulamasını sizler için inceledik.

Happn” uygulamasını akıllı cihazınızın uygulama marketinden ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz.

Uygulama ilk kez açıldığında cihazınızın ‘Konum Servisleri‘nin bu uygulama için aktif olmasına izin vermenizi isteyecektir. Gerekli izinleri vermenizin ardından uygulama, bulunduğunuz konumda daha evvelden bulunmuş olan Happn kullanıcılarını sizler için  listeleyecektir.

happn-1

Konum‘unuzu aktifleştirmenizin ardından uygulama ekranında yolunuzun kesiştiği kişiler listelenecektir. Bu kişiler arasından iletişim kurmak istediklerinize, kişi profilinin sağ alt kısmında bulunan ‘yıldız‘ ikonuna tıklayarak kişiye ‘Charm‘ gönderebilirsiniz. ‘Charm‘ gönderdiğiniz kişiler, arkadaşlık isteğinize olumlu yanıt verdiklerinde kişilerle sohbet edebiliyorsunuz.

happn-2

Listelenecek kişi kriterlerini ise uygulama ana ekranında sol üstte bulunan menü tuşuna basarak açılan menüden ‘Tercihler‘ bölümüne girerek belirleyebilirsiniz. Kriter belirleme işleminin ardından kriterleriniz dışında kalan Happn kullanıcılarıyla yolunuz kesişse bile bunlar size listelenmeyecektir.

happn-3 happn-4

Bunların dışında kendi Happn profilinizi Facebook veya Instagram hesabınız ile kurabiliyorsunuz. Aynı zamanda profilinizde, içinde bulunduğunuz Happn modunuzu seçebiliyorsunuz. Bu modlar sayesinde diğer kullanıcılar sizin hangi aktiviteler için müsait olduğunuzu görebiliyor. Mod belirleme işlemi için profilinizde sağ altta bulunan ‘+‘ ikonuna tıklayarak hangi aktivite için müsait olduğunuzu belirleyebiliyorsunuz.

happn-5