Google Chromecast nasıl kurulur? Google Chromecast’in nasıl kurulacağına ilişkin talimatlar, mükemmel akış cihazının sunmadığı tek şeydir. 

Bu nedenle, kendinizi başıboş bırakılmış hissediyorsanız, Google Chromecast nasıl kurulur? En iyi akış cihazlarından birini kullanmaya nasıl başlayacağınız konusunda tüm tavsiyelere sahibiz.

İnternetin sunduğu her şeyi aşırı izlemeye başlamadan önce, cihazı hazır ve çalışır duruma getirmeniz gerekir. Chromecast kurulum süreci genellikle basit ve sezgiseldir, ancak adımlardan herhangi birinde takılıp kalırsanız kılavuzumuz daha sonra ne yapacağınızı açıklayabilir.

Google Chromecast resim 1

Ve ilk kurulum talimatlarının altında, atacağımız sonraki adımlar var. Bunlar, Google TV’li Chromecast’inizin size en iyi önerileri sunduğundan emin olmak için yapabileceğiniz ilk şeyi içerir.

Yeni Chromecast’i Google TV ile kurma talimatları (uzaktan kumandası ve gerçek uygulamaları olan) biraz farklıdır, bu nedenle bu makalenin altına bununla ilgili ayrı bir bölüm ekliyoruz.

CHROMECAST NASIL KURULUR?

1. İlk olarak Chromecast’i TV’nize bağlayalım.

Sürecin bu kısmı oldukça kusursuz. Chromecast’i TV’nizin HDMI bağlantı noktasına ve USB kablosunu uyumlu bir bağlantı noktasına veya elektrik prizine takın. 4K uyumlu bir  Chromecast Ultra kullanıyorsanız , adaptörü bir prize bağlamanız gerekeceğini unutmayın; bir USB bağlantı noktası, onu sürdürmek için yeterli güç sağlamaz.

Google Chromecast resim 3

2. İkinci adımımız Google Home uygulamasını indirelim.

Google Home uygulamasını Google Play Store veya  Apple App Store üzerinden edinebilirsinizBununla birlikte, çoğu Android cihazı önceden yüklenmiş olarak gelmelidir.

Bilgisayarlı bir Chromecast kullanıyorsanız Home uygulamasına ihtiyacınız yoktur. Google  Chrome’un yüklü olması yeterlidir. Ayrıca Google’ın Chromecast web sitesini ziyaret edin  ve talimatları izleyebilirsiniz.

Bu aynı zamanda TV‘nizi açmak ve doğru girişi seçmek için de iyi bir zaman olabilir. Ancak teknik olarak kurulum sürecinin çoğunu onsuz da gerçekleştirebilirsiniz.

Google Chromecast resim 4

4. Bir sonraki işlemimiz Cihazı kur’u seçelim.

Yeni bir cihaz kurmak için ekranınızın altında bir istem görebileceğinizi unutmayın. Bu da işe yarayacaktır.

Google Chromecast resim 5

5. Şimdi ise Yeni cihazlar’ı seçelim.

Google Chromecast resim 6

6. Ardından Kurulumunu yapacağınız evi seçelim.

Ama istendiğinde Devam’a dokunmak veya atlamak dışında hiçbir şey yapmanız gerekmez.

Google Chromecast resim 7

7. Şimdi ise Chromecast’i seçelim.

Google Chromecast nasıl kurabiliriz?

Google Chromecast resim 8

8. Sağ alt köşedeki  İleri’ye dokunalım.

9. Ekrandaki 4 karakterli kodu onaylamak için Evet’e dokunalım.

10. Yasal uyarıyı kabul etmek için Kabul ediyorum’a dokunalım.

Google Chromecast resim 9

11.Google’ın veri paylaşımını etkinleştirelim veya devre dışı bırakalım.Bu tamamen sizin isteğinize bağlı bırakılmıştır.

12. Google Home’a ​​cihazınızın hangi odada olduğunu söyleyelim.

13. Chromecast’inizi bir Wi-Fi ağıyla eşleştirelim.

Google Chromecast resim 10

14. Devam’a dokunalım.

15. Chromecast’te Google Asistan’ı kurmak için ileriye dokunalım.

16.Bir dizi hizmet seçeneği ekleyelim veya direkt o sekmeyi atlayalım. Radyo, video ve ardından canlı TV için seçeneklerle karşılaşacaksınız.

17. Google donanımıyla ilgili e-postalar istiyorsanız Kaydol’a tıklayalım.

18. İleri’ye tıklayalım.

19. Son olarak Eğitimi alabilirsiniz.(isteğe bağlı)

Başka bir deyişle Chromcast kullanmadıysanız home’un Casting’in nasıl çalıştığını göstermesine izin vermekten kaçınmayalım.
Nasıl Yayınlanacağını Öğrenelim seçelim ve talimatları izleyelim. Cihazınız hazır iyi seyirler.