Merhaba, bugün sizler Pubg Mobile Detaylı Silah Rehberi yaptık. Bu rehberi oyuna yeni başlayan kullanıcılar için hazırladık.

Pubg Mobile Nedir

Pubg mobile dünyayı kasıp kavuran bir online FPS oyunudur. Yapılan analizlere göre Pubg mobile, dünyanın en çok oynanan oyunudur. Oyun tek başınıza ya da takımlı bir şekilde oynayabiliyor. Oyunun ingilizce açılımı, Player Unknow’s Battlegrounds tabiridir. Türkçeye çevrildiğinde, Bilinmeyen Oyuncunun Savaş alanları cümlesi ortaya çıkıyor. Pubg Mobile, Battle Royale tarzında bir oyundur. Oyunun ana amacı, hayatta kalmak ve kıyasıya rekabet etmek. Bu rekabet ‘loot’ ile gerçekleşiyor. Loot kelimesi yağma yapmak anlamına geliyor. Oyun bizi bulunduğumuz evrende hayatta kalmaya zorluyor. Bu hayatta kalma mekaniklerini, yağma yaparak sağlıyoruz. Oyunda bulunan silahlar, yaşam malzemeleri, silah eklentileri ve benzeri materyaller ile hayatta kalıyoruz. Oyunu başta belirttiğimiz gibi, takımlı bir şekilde oynayabilirsiniz.

Bu takımlar iki kişi, ya da 4 kişilik takımlar halinde oyunda yer alıyor. Ana amacımız, daralan harita alanında, haritanın şekline göre ilerlemek. Bu durum sanıldığı kadar kolay olmuyor. Sizinle birlikte, diğer takımlarda bu modele uygun olarak hareket ediyor. Özellikle haritanın daraldığı alanlarda, rakiplerinizle çok sık karşılaşabilirsiniz.

Pubg Mobile’da Hangi Silahlar Mevcuttur

Pubg Mobile‘da günlük hayatta varolan bir çok silah mevcuttur. Özellikle silahlar Saldırı tüfeği, Hafif Makineli Tüfekler, Sniper Tüfekleri , Roket Atarlar ve Tabancalar olarak bir çok seçeneğe ayrılır. Pubg mobile kullanıcıları oyun içerisinde istediği silahı kullanabilir. Ayrıca oyunun mantığı gereği silahları yerden topluyoruz. Bu silahların özelliklerini sizler için sıraladık.

Pubg Mobile Silahlarına Göre Hassasiyet Ayarları Nasıl Yapılır

Pubg Mobile‘da en önemli unsur hassasiyet ayarlarıdır. Bu ayarları yaparken, her silaha göre ayrı ayar yapmamız gerekiyor. Bu nedenle oyun modelinize göre ayarları yapmanızı tavsiye ederiz.

Pubg Mobile Detayli Silah Rehberi

Saldırı tüfeklerinin hassasiyet ayarları genelde düşük olmalıdır. Özellikle uzun menzilli karşılaşmalarda yüksek hassasiyet ayarları hedefinizi şaşırmanıza neden olur.

Pubg Mobile Detayli Silah Rehberi

SMG’ler yakın menzilde önemli yer taşır. Hızlı olmaları sebebiyle rakiplerinizi saniyeler içinde alt etmenize olanak sağlarlar. Bu nedenle, yapacağınız ayarlar dokunmatik hassasiyetinize göre orta ve düşük seviyede olmalıdır.

Pubg Mobile Detayli Silah Rehberi 2

Pubg mobile’da kullanması en zor silah türü şüphesiz ki Sniper tüfekleridir. Uzun menzilli gizlilik içeren savaşlar için uygundur. Bu nedenle orta ve yüksek hassasiyet ayarları uygundur. Ayrıca Pubg Mobile ile alakalı tüm sorularınız için, bizlere 11858 numaralı teknoloji destek servisimizden 7/24 ulaşabilirsiniz.

İlişkili: Pubg Mobile Hesabım Çalındı Neler Yapabilirim