Ana Sayfa Haberler Pokemon Go Apk İndir

Pokemon Go Apk İndir

Android İşletim Sistemine Sahip Akıllı Telefonlara APK Dosyası ile Pokemon Go Yükleme

0

2000‘li yılların başlarında dünyayı kasıp kavuran ve bir nesilin tutkusu haline gelen Pokemon‘un akıllı telefonlarda oynananabilecek, yüksek sanal gerçeklik özelliklerine sahip oyunu nihayet ortaya çıktı. Pokemon Go adıyla ortaya çıkan uygulama dünyanın bir çok ülkesinde yayımlandı ve kullanılmaya başlandı bile. Ancak yaşanan server(sunucu) yoğunluğu probleminin Türkiye’de de yaşanmasını istemeyen yayımcı firma oyunu ülkemizde resmi olarak henüz yayınlamadı.

Bütün bunlara rağmen ülkemizde bir çok akıllı telefon kullanıcısı oyunun beta sürümüne ulaşıp kullanmaya başladı. Biz de sizler için Google Play Store‘da resmi olarak yayınlanmamasına rağmen Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara Pokemon Go apk dosyasını kullanarak oyunu telefonunuza nasıl yükleyebileceğinizi derledik. 

Öncelikli olarak pokemon go.apk dosyamızı telefonumuza indirmemiz gerekiyor. İlgili apk dosyasını indirdikten sonra akıllı telefonunuzdan farklı üreticiler tarafından sağlanan uygulamaların yüklenmesine izin vermeniz gerekiyor. Bunun için öncelikle telefonumuzun ‘Ayarlar‘ menüsüne giriyoruz.

pokemon_go_1

Daha sonra ‘Genel‘ sekmesinin altında bulunan ‘Güvenlik‘ menüsüne giriyoruz.

pokemon_go_2

Son olarak ‘Güvenlik‘ bölümünde bulunan ‘Bilinmeyen Kaynaklar‘ bölümünü aktifleştiriyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

pokemon_go_3

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bütün bu işlemlerin ardından telefonunuz, indirdiğiniz apk dosyasını yükleyebilir duruma gelecektir. Artık tek yapmanız gereken apk dosyasınızı bularak yüklemeyi yapmak.

İlgili apk dosyamızın üzerine tıklayarak-dokunarak yüklemeyi başlatıyoruz. Bu sırada telefonumuz bizden bazı güvenlik risklerini onaylamamızı isteyecektir.

pokemon_go_4

pokemon_go_5

Yükleme işlemimizi tamamladıktan sonra Pokemon Go uygulamasının talep ettiği; konum, kamera ve ilgili dosya izinlerini de verdikten sonra pokemon eğiticimizi belirleyeceğimiz bölüm açılacaktır. Bu bölüme ulaştığınızda oyun yükleme işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Burdan sonra yapmanız gereken şehirde tur atarak yakalanabilecek pokemon aramak olacaktır.

pokemon_go_6

Önemli bir bilgi eklemek gerekirse akıllı telefonunuza “.apk” uzantılı dosyalar ile uygulama yüklediğinizde bu dosyaların cihazınıza verebileceği hasarı kabul etmiş sayılırsınız. Bundan dolayı güvenmediğiniz kaynaklardaki “.apk” uzantılı dosyaları akıllı telefonunuza yüklememenizi öneririz. İyi oyunlar..

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA