Ana Sayfa Haberler Pokemon GO Data Kullanımı Ve Şarj Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Pokemon GO Data Kullanımı Ve Şarj Kullanımı Nasıl Azaltılır?

0

Pokemon GO hayatımıza çok hızlı bir giriş yaptı. Bilindiği üzere oyunun cihazlarımızdaki olumsuz etkilerinden ilk başlarda pek haberimiz yoktu. Sonradan fark edildiği üzere oyun şarj kullanımı ve veri kullanımı oldukça yüksek. Şarj ve veri kullanımını azaltmak için yapmamız gereken batarya ve internet paketi ipuçları paylaşalım.

Pokemon GO, Konum hizmetleri üzerinden oynanan bir oyun olduğu için oyunu oynadığınız süre boyunca konumlandırma özelliğinin/servisinin arka planda açık olması mecburi. Buna yapacak pek bir şey yok, yalnız cihazının ekran parlaklığını otomatik düzeyde kullanarak şarj ömrünün bir müddet uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Batarya Tasarruf Modu

Bunu dışında ayrıca Pokemon GO kendi içinde batarya tasarruf özelliğine sahip bir oyun; oyunun içinden ayarlar menüsünde battery saver özelliğini aktif hale getirdiğinizde telefon yere bakıyorken ekran kararıyor ve oyunun arka plandaki yenileme hızını düşürüyor ve bu da pil tüketimini azaltıyor.

Arttırılmış Gerçeklik (Augmented Reality)

Cihazda tasarrufa gidilebilecek bir başka seçenek de arttırılmış gerçeklik dediğimiz özelliğin kapatılması, şarj oranın azalmasında gözle görülür bir yavaşlama sağlayacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

pokemongo_2

Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Oyun, Google Maps haritaları üzerinden konum bilginize ve harita görseline ulaşıyor. Oyunu her kapatıp açtığımızda oyun harita bilgilerini her seferinden baştan yükleyerek internet kullanımı arttırıyor. Bunun için telefonumuza uygulama marketi üzerinden Google Maps programını indiriyoruz.

Android için ; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.maps&hl=tr

11858 teknik destek
11858 teknik destek

iOS için;  https://itunes.apple.com/us/app/google-maps-real-time-navigation/id585027354?mt=8

Google Maps uygulamasını kurduktan sonra uygulamayı açıp, ana ekranda sol üst taraftaki üç çizgi simgesine basarak menü ekranını açıyoruz.

Çevrimdışı alanlar kısmından, bulunduğunuz şehrin haritasını indirerek telefonunuza kuruyorsunuz. Oyun artık her açılışında internet paketinizi kullanarak harita yüklemeyecek ve bu da internet paketinizde veri kullanımını gözle görülür bir şekilde azaltacak.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA