Kişisel bilgisayar ve Macbook’larınızda Android aplikasyonları kullanmayı hiç denediniz mi? Bluestacks gibi popüler Emülatörleri inceleyeceğiz.

Emülatör olarak adlandırılan bu aplikasyonlar Android işletim sistemini bilgisayarlarımıza taşıyorlar. Emülatör uygulamaları sayesinde Android uygulamaları fiziksel klavye ve mouse opsiyonu kazanıyor.

Günümüze kadar bir çok Android Emülatör uygulaması tüketicilerin kullanımındaydı. Bunların arasında bazı uygular popüleritesini kaybederken bazı uygulamalar ise kendilerini geliştirerek yollarına devam ettiler. Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların beğenisine sunulan Windows 11’in de Emülatör desteğine sahip olduğunu belirtmekte fayda var. 2022 yılı itibariyle Google Play oyunlarının Windows 11’de de kullanımda olacağı söyleniyor. Piyasada yer alan Andorid Emülatörlerinin bir çoğu Android 7.0 ve Android 9.0 arasında çalışığını hatırlarak sizler için araştırdığımız Android Emülatör uygulamalarını listemememiz gererkirse;

Bluestacks

Bluestacks Windows ve MacOS işletim sisteminde çalışabiliyor. Ayrıca Bluestacks’in en önemli opsiyonu olarak birden fazla uygulamanın aynı anda açılabilmesini gösterebiliriz. Emülatörler arasında en yüksek kullanım oranına sahip olan uygulama Bluestacks uygulamasıdır. Ayrıca tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı Bluestacks yazısına tıklayarak indirebilirsiniz.

bluestacks 4011

843fea472dcf799fb2277d543563e6976f39046666a42ff6d5a3494dec95892a 800

LD Player

LD Player oyun performansına odaklanan bir Emülatördür. Ve hafif çalışma prensibine sahiptir. Android Nougat 7.1 çalıştırıldığında, iyi klavye eşleme kontrolleri, çoklu örnekleme, makrolar, yüksek FPS ve grafik desteği dahil olmak üzere her zamanki oyuncu odaklı özellikler dizisine sahiptir. Epic Seven, Clash of Clans, Arknights ve diğerleri dahil olmak üzere birçok oyunu destekler. LD Player Tiktok ve Instagram uygulamalarını da oldukça kullanışlı hale getiriyor. LD Player uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

ldplayer logo

qa ldplayer 1182

okumaya devam edin: iPhone’da, Posta veya Gmail Uygulamasıyla E-Postalar Nasıl Yazdırılır?

Android Studio

Android Studio, Android için varsayılan geliştirme konsoludur ve özellikle geliştiriciler tarafından tercih ediliyor. Studio ile Vanilla’yı çalıştırabilirsiniz. Programın kurması biraz karışık görünüyor ancak opsiyonları oldukça zengin. Ayrıca Android Studio katlanır cihazları bile taklit eder! ve Bu uygulama ile Google Play Store’a erişir ve bir çok uygulamayı bilgisayarınızda kullanırsınız. Emülatör olarak bu uygulamayı tercih etmek isteyen kullanıcılar ancak bu linki kullamalıdır.

unnamed 1

maxresdefault 1