LG DualUp Monitör Özellikleri!

LG DualUp Monitör

LG firması DualUp olarak adlandırılan yeni ürününü duyurdu. Firma bu ürününü “monitör pazarında tamamen yeni bir format” olarak lanse ediyor.

LG DualUp monitör ün şimdiye kadar görmediğimiz benzersiz bir 16:18 en boy oranına sahip. Firma bu monitörün kullanıcılarına iki adet 21,5 inçlik ekranla aynı ekran alanını sağladığını vadediyor. Ayrıca kullanıcıların bir bakışta daha fazlasını görmelerini sağlayan dikey bölünmüş görüntüleme işlevine sahip olduğunu iddia ediyor.

2560×2880 çözünürlüğe ve köşeden köşeye 27,6 inç uzunluğa sahip DualUp (model 28MQ780), 300 nit parlaklık ile öne çıkıyor. Ek olarak DCI-P3 renk gamının yüzde 98’ini kapsıyor. Yerden tasarruf etmek için çoğu masaya veya çalışma masasına kenetlenebilen, LG’nin birlikte sunduğu Ergo standına takılıyor. Bu şeklin sağladığı üretkenlik ve yaratıcı olanakların yanı sıra LG, iki kat yükseklikteki ekranın boyun ağrısının ana nedeni olan başı sağa sola çevirme hareketlerini azalttığı için ergonomik faydası olduğunu iddia ediyor. Yine de, bu senaryoda başınızı sık sık aşağı yukarı hareket ettirmeniz söz konusu olabilir.

61c6d12d2af10701acb57cba

Çalışma alanınızda birden fazla ekran olması fikrinden hoşlanmıyorsanız, bu ekran Slack, Microsoft Teams ve benzerlerinde olup bitenleri takip ederken başka işlerle uğraşmanızı kolaylaştıracağını söyleyelim. Pazarlama görsellerinin de gösterdiği gibi, bu ekran video editörleri için çok iyi bir ortam sunabiliyor. LG DualUp monitör için henüz bir fiyat bilgisi açıklamadı.