Windows Sanal Gerçeklik Kulaklık Setleri

Microsoft tarafından geliştirilmiş sanal dünyanın keyfini çıkartmak için, karma gerçeklik kulaklığa sahip olmanız gerekir. Ayrıca, yetenekli bir donanıma sahip bir bilgisayara ihtiyacınız var.

Sanal gerçeklik kulaklıklardan bazılarını örnek vermek gerekir ise:

Samsung HMD Odyssey

windowsa sanal gerçeklik kulaklık setleri

Fiyat: 499$

Hareket Denetleyicileri: Evet

1440 × 1600 piksel ekran çözünürlüğüne sahip, 3.5 inç büyüklükte çift AMOLED ekrana sahiptir.

Kulaklık, çift dizi mikrofon ile donatılmış olup, 110°’lik görüş alanı sağlar ve 90Hz‘e kadar yenileme hızı vardır.

HP Windows MR Kulaklık

HP Windows MR_2

Fiyatı: 449$

HP Windows MR Kulaklık, 1440 × 1440 piksel çözünürlük ve 90 Hz‘e kadar yenileme hızı ile birlikte 2,89 inç büyüklüğe sahip 2 ekranla birlikte geliyor. 105°’lik bir görüş alanı sağlar ve mikrofon desteği ve ses çıkışı için 3,5 mm‘lik bir kriko içerir.

Dell Visor Kulaklık Seti

Dell Visor_3

Fiyatı: 449$

Dell Visor, özellikleri itibari ile HP Windows MR ile hemen hemen aynıdır. Ancak, görünüşü bakımından biraz farklıdır. Dell‘in Beyaz renkli kulaklık seti, aynı menteşeyi ekrana ekler; ancak ön kısmı, insan gözlerine benzeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Lenovo Explorer Kulaklığı

Lenovo Explorer_4

Fiyatı: 399$

Lenovo‘nun Windows MR kulaklık versiyonu, Samsung, Dell ve HP‘den biraz daha ucuzdur. Resmi görünüme sahip olan çift kamera.

Acer Windows Mixed Reality Kulaklığı

Acer Windows Mixed Reality_5

Fiyatı: 399$

Önceden sipariş edebileceğiniz başka bir ucuz MR kulaklık seti. Diğer üreticilerin seçtikleri Siyah veya Beyaz renklerinden uzaklaşan Acer, Mavi rengi seviyor gibi görünüyor.

Bu kulaklıklar, ön sipariş için hazır olan Windows Karma Gerçeklik (Windows Mixed Reality) kulaklık setlerinden birkaçı.