Netflix_1

Netflix Yayın Kalitenizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Dışarıdaki çoğu akış hizmeti ücretlidir. Herhangi bir akış platformuna abonelik satın aldıysanız, bundan en iyi şekilde yararlanmayı bekleyebilirsiniz. Bazıları için en iyi unvanları almakla ilgili olabilir. Diğerleri için içerik kalitesini en iyi video kalitesinde tüketmektir.

Dışarıdaki çoğu akış hizmeti ücretlidir. Herhangi bir akış platformuna abonelik satın aldıysanız, bundan en iyi şekilde yararlanmayı bekleyebilirsiniz. Bazıları için en iyi unvanları almakla ilgili olabilir. Diğerleri için içerik kalitesini en iyi video kalitesinde tüketmektir. Gereksinim ne olursa olsun, Netflix tartışmalı olarak hepsini hayranlara sağlıyor. Kütüphanesinde en şaşırtıcı başlıklardan bazılarına sahiptir. Ayrıca, çoğu yüksek kalitede yayınlanabilir. Ancak internet hızınıza göre kaliteyi değiştirmeniz gerekecektir

Bu soruyu akla getiriyor, Netflix’teki akış kalitesi nasıl değişir? Evetse, Netflix’teki akış kalitesini nasıl değiştirirsiniz? Yazının bir sonraki bölümündeki soruların cevaplarını bulalım. Ancak bundan önce, Netflix şifrenizi nasıl değiştireceğinize dair kılavuzumuz ilginizi çekecektir.

 

Netflix Yayın Kalitenizi Nasıl Değiştirirsiniz?

 

Masaüstünde Netflix’te akış kalitesi nasıl değişir?

İzleyiciler, platformda en sevdikleri içerikleri yayınlamak için Netflix’i kullanacaktır, ancak hiçbir şey bunu bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda yapma hissini yenemez. Bu notta, Netflix’teki içeriklerin akış kalitesini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır

 

Netflix hesabınızda oturum açın

Sağ üst köşedeki profil simgenize gidin ve “Hesap”a tıklayın

“Profil ve Ebeveyn Denetiimleri”ne gidin ve akış kalitesini ayarlamak istediğiniz profili seçin

“Oynatma Ayarları”na gidin ve hemen yanındaki “Değiştir”e tıklayın

En sevdiğiniz filmi/programı izlemek istediğiniz kaliteyi seçin ve “Kaydet” seçeneğine tıklayın.

Ancak, akılda tutulması gereken bir kısıtlama var. Netflix’e premium aboneliğiniz yoksa, en yüksek kalitede içerikleri izleyemezsiniz.

Buna ek olarak, temel plana sahipseniz standart kaliteye bile erişemezsiniz. Bunun yerine, 480p SD içerikle sınırlandırılacaksınız.

Netflix

Maalesef uygulamada “Hesap” ayarlarına erişemezsiniz. Netflix’te akış kalitesini mobil cihaz aracılığıyla değiştiremezsiniz. Olumlu tarafı, masaüstünüze uyguladığınız tüm değişiklikler otomatik olarak cep telefonunuzda kullanılacaktır.

 

Netflix’in Resmi sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz

Netflix’te Dil problemi yaşıyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz bu makaleden destek alabilirsiniz.

Netflix Dili değişmiyor