Bazı Office 365 abonelikleri, Microsoft Office’leri ve diğer Microsoft Office sürümlerini otomatik olarak yükler. “Ekipler” yüklendikten sonra otomatik olarak önyükleme sırasında açılır, ancak Ekip başlangıç ​​programını devre dışı bırakarak bunu durdurabilirsiniz.

Teams kullansanız da kullanmasanız da, artık bir Ekipte oturum açmadan başlangıç ​​programını kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Bildirim alanınızda veya sistem tepsinizde mor Microsoft Teams simgesini bulun. Sağ tıklayın ve Ayarlar> Ekipleri Otomatik Başlatma’yı seçin. Ardından simgeye tekrar sağ tıklayıp “Quit” i seçebilirsiniz. Siz kendiniz başlatmayı seçene kadar Teams’i tekrar görmemelisiniz.

Simgeyi görmüyorsanız, ek simgeleri görüntülemek için görev çubuğunuzdaki simgelerin solundaki yukarı oku tıklamanız gerekebilir. Microsoft Teams çalıştığı sürece simge burada görünecektir.

win10teamsappsdelete 1

Windows 10’da Ayarlar> Uygulamalar> Başlangıç’a da gidebilirsiniz. Bu ekranı hızlı bir şekilde bulmak için Başlat menünüzü açın, arama kutusuna “Başlangıç” yazın ve görüntülenen “Başlangıç ​​Uygulamaları” kısayolunu tıklayın.

Başlangıç ​​bölmesindeki uygulamalar listesinde “Microsoft Teams” i bulun. “Kapat” ı açmak için sağındaki anahtarı tıklayın.

win10teamsappsdelete 2

Windows ayrıca Görev Yöneticisi’nde başlangıç ​​programı seçeneklerine sahiptir. Aynı şekilde çalışır ve her ikisini de kullanabilirsiniz. Görev Yöneticisi’ni başlatın, “Başlangıç” sekmesine tıklayın, listede “Microsoft Teams” i bulun ve “Devre Dışı Bırak” seçeneğine tıklayın.

Görev Yöneticisi’ni açmak için Windows görev çubuğunu sağ tıklayın ve “Görev Yöneticisi” ni seçin. Ctrl + Shift + Esc tuşlarına da basabilirsiniz.

win10teamsappsdelete 3

Ayrıca kullanmak istemiyorsanız Teams yazılımını da kaldırabilirsiniz. Microsoft Teams’i tamamen kaldırmak için iki şeyi kaldırmanız gerekir: hem Microsoft Teams’in kendisi hem de Teams Machine-Wide Installer.

Bu işe yarar olsa da, kuruluşunuzun Office 365 yazılımında yapılan güncellemeler Windows’un Ekipleri yeniden yüklemesine neden olabilir. Teams’i PC’nizden uzak tutmak için savaşmak yerine, Microsoft Teams başlangıç ​​programını devre dışı bırakıp unutabilirsiniz.

Son Güncelleme 29 Aralık 2019 Yazar Yasin ER