Microsoft Edge için LastPass resmen en son Windows 10 Preview derlemesinde yayınlandı

Microsoft Kenar popüler şifre yöneticisi LastPass sürümü nihayet ile serbest bırakıldı, son Windows 10 yapılandırılmasında LastPass artık Windows Mağazasında bulunmaktadır ve en son Windows 10 Preview derlemesini çalıştıran Insiders yazılımı yükleyebilirsiniz.

Microsoft Edge için LastPass

LastPass, Windows 10 Önizleme için önceki sürümde bulunan Mağazada göründü, ancak piyasaya sürülmesi resmi olarak onaylanmadı. Bununla birlikte, kullanıcılar onu indirip kullanabiliyorken, onu  kullanmanın neredeyse imkansız hale gelmesi beklenmeyen hatalarla karşı karşıya kaldılar.

Microsoft’un dediği gibi, Microsoft Edge’in LastPass eklentisinin resmi sürümü bile sorunlara sahiptir. Tabii ki, bu büyük bir sürpriz değil, çünkü LastPass Edge’in bu sürümü Mağaza’da bulunan ilk sürüm. Gelecekteki sürümlerde geliştiricilerin bunu büyük ölçüde iyileştirmelerini bekliyoruz.

LastPass ile ilgili bilinen bazı sorunlar:

  • “Klavye kısayollarıyla kopyalama, LastPass uzantısında açılır pencerede çalışmıyor olması
  • LastPass açılır penceresinden yeni bir profil oluşturmak tarayıcıyı çökertebilir
  • LastPass Vault, kasada hiç ürün olmadığında yüklenemiyor
  • LastPass simgeleri, kimlik bilgisi metin kutuları için varsayılan yer tutucu glifleriyle çakışıyor
  • Parola içe aktarma şu anda desteklenmiyor ”

LastPass, piyasadaki en popüler şifre yöneticilerinden biridir. Ayrıca, Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi diğer tarayıcılar için uzantılara sahiptir.

LastPass, Microsoft Edge’in diğer uzantıları gibi, şu an için yalnızca en son sürümü çalıştıran Windows Insiders’da kullanılabilir. Düzenli kullanıcılar bu özelliği  Windows 10 Yıl dönümü Güncelleştirmesi ile edinmelidir.

En son Windows 10 Önizleme sürümünü kullanıyorsanız ve zaten LastPass Edge’i kurmayı başardıysanız, aşağıdaki yorumlarda bizimle deneyimlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Nasıl gerçekleştirir? Yukarıda belirtilen hatalardan herhangi birini ele aldınız mı?