Mi Range Extender Pro Kurulum Hatasının Çözümü sizler için tekno destek de.

Xiaomi‘nin gözde ürünlerinden biri olan, Mi range extender orta ve küçük ölçekli evler için muhteşem bir Wi-Fi çözümüdür. Wi-Fi bağlantınızın verimsiz olduğu noktalarda oldukça etkilidir. Mi range repater, işyerleri için de uygundur. Özellikle kurulum adımları oldukça basittir.

Kuruluma başlamadan önce, Mi Home uygulamasına ihtiyacınız var. Mi Home uygulamasını yükledikten sonra kurulum işlemleri için buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Bu işlemleri daha önceden sizler için paylaşmıştık.

overview07.jpg (2560×1119)

Mi Range E. Hangi Kullanıcılar İçin Uygundur

Mi Range bütün ev ve iş kullanıcıları için uygundur. Ürün tamamen ufak noktalarda ki sinyal problemlerini çözmek amacıyla tasarlanmıştır. Ürün ufak görünse de bir çok noktaya ulaşabilen bir güce sahiptir. Ayrıca fiyat performans odaklı bir üründür. Bu nedenle bir çok güvenilir kaynaktan satın alabilirsiniz.

Ürünü kurarken bazen beklenmedik problemler oluşabilir. Bunlardan en bilineni son adım kurulum hatasıdır. Son adım kurulum hatası tüm kurulum adımlarını tamamladıktan sonra ortaya çıkar.

Kurulumu yapmadan önce, Mi Home uygulaması bizden ürünü evimizde ki modeme yakınlaştırmamızı ister. Yakınlaştırdıktan sonra, ürüne reset çukurundan sıfırlama yapmamızı ister. Bu işlemleri yaptıktan sonra, uygulama üzerinden ürünü seçmemiz gerekiyor. Seçtikten hemen sonra, bir kaç dakika süren bir kurulum ekranı karşımıza çıkıyor.

Bu kurulum ekranında yüzdesel bir zaman sayacı oluşuyor. Bu sayaç kurulumun kalan süresini gösteriyor. Fakat bu sayacın sonunda beklenmedik bir hata ile karşılaşıyoruz. Bu hatanın adı son adım hatasıdır. Çözümü ise oldukça kolaydır.

screenshot_20190722-223946_mi-home-jpg.419128 (1080×1920)

Hatanın Çözümü

Hatanın çözümü için öncelikle, Mi Home uygulamasına yeniden üye olmamız gerekiyor. Üye olmada önce cihazı tekrardan sıfırlamamız gerekiyor. Sıfırladıktan sonra üye olma adımlarına geçiş yapıyoruz. İlgili ekrana geçiş yaptıktan sonra, Ülke seçimini Birleşik Krallık olarak seçiyoruz. Bu işlemin sebebi, ürünün Türkiye sunucularında bazen sorun yaşanmasıdır. Birleşik Krallık ülke seçimini yaptıktan sonra, tekrardan Mi Home size kurulum kodu gönderecek. Bu kod SMS ile bizlere iletiliyor. Kodu girdikten sonra, kurulum adımlarını tamamlayalım. İşlemden sonra sorun düzelecektir.