Mac'te Windows Klavyesi Nasıl Kullanılır

Mac’te Windows klavyesi nasıl kullanılır? Sorusu son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan sorular arasında yerini aldı. Mac kullanan kişiler özelliklede yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar klavye ve tuş kombinasyonu konusunda oldukça zorlanıyor.  Bizlerde siz MAC bilgisayar kullanıcıları için alışkın olduğunuz Windows Klavyesini Mac bilgisayarlarınızda kullanabilmeniz için bir yönteme ulaştık ve bu yöntemiz sizler ile paylaşmak istedik.

Şimdi hep birlikte Mac’te Windows Klavyesi Nasıl Kullanılır? Sorusunun yanıtını aşağıdaki adımları takip ederek inceleyelim.

Mac’te Windows Klavyesi Nasıl Kullanılır?

1) İlk olarak Windows klavyesini Mac’e bağlayın:

2) Bir sonraki adımda ise Windows klavyenizi Mac bilgisayarınıza bağlamak için, USB kablosunu kullanarak klavyenizi bilgisayarınıza bağlayın.

3) Sonrasındaki adımda ise Klavye düzenini ayarlayın:

NOT: Bu işlem için Windows klavyenizi Mac bilgisayarınızda kullanmaya başlamadan önce, klavye düzenini ayarlamanız gerekebilir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Bu adımlar;

A) Bilgisayarınızdan  Sistem Tercihleri’ne gidin ve “Klavye” seçeneğine tıklayın.

B) Açılan ekranda yer alan “Giriş Kaynakları” sekmesine geçin ve “Yeni bir giriş kaynağı ekle” butonuna tıklayın.

KLAVYE
Mac’te Windows Klavyesi Nasıl Kullanılır?

C) Karşınızda yer alan sayfadan “ABD Klavyesi”ni seçin ve “Ekle” butonuna tıklayın.

D) Bu adım sonrasında Artık klavyenizi ABD Klavyesi olarak kullanabilirsiniz.

4)Windows klavye kısayollarını öğrenin:

Windows klavyenizdeki kısayollar, Mac bilgisayarda da çalışacaktır. Ancak, bazı kısayolların farklı olabileceğine dikkat edin. Örneğin, Ctrl+Alt+Delete yerine Command+Option+Escape tuşlarına basmanız gerekebilir. Mac klavye kısayollarını öğrenmek için, “Klavye” sekmesindeki “Kısayollar” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

5) Düzenli aralıklarla klavye düzeninizi kontrol edin:

Klavye düzeninizin doğru olduğundan emin olmak için, düzenli aralıklarla klavye ayarlarını kontrol etmeniz önerilir. Böylece, herhangi bir değişiklik veya hata durumunda hızlıca çözüm üretebilirsiniz.

LLL
Mac’te Windows Klavyesi Nasıl Kullanılır?

Windows klavyesi kullanımı, Mac bilgisayarlarda oldukça kolaydır. Yukarıdaki adımları takip ederek, Windows klavyenizi Mac bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Ancak, klavye ayarlarınızda herhangi bir sorun yaşarsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Apple Destek ekibinden yardım alabilirsiniz.

K 5
Mac Windows Klavyesi Nasıl Kullanılır

Makalemiz umarım sizler için faydalı olmuştur. İşlem adımları oldukça basit şimdi sizlerde birer Mac bilgisayar kullanıcıları arasında yer alıyor ve klavye kullanım konusunda sorun yaşıyorsanız bu makalemiz sorununuz için çözüm olacaktır. Mac bilgisayarlar konusunda aklınıza takılan benzeri sorunlarda sayfamızı ziyaret ederek çözüme ulaşabilirsiniz.

Benzeri yazılarımız;