Dizüstü bilgisayarlar için en iyi Blu-Ray oynatıcılar hangileridir?

Blu-Ray, yüksek çözünürlüklü (HD) ve ultra yüksek çözünürlüklü (UHD) en iyi filmlerden bazılarını sunar. UHD videolarını (ve filmlerini) depolamak için en gelişmiş depolama merkezini barındırır. Ancak, Windows (ve diğer PC’ler) Blu-ray videolarını oynatmak için varsayılan bir desteğe sahip değildir.

Bu nedenle, PC’nizde en iyi video kalitesinin (Blu-ray aracılığıyla) keyfini çıkarmak için, dış kaynak kullanmanız ve üçüncü taraf bir Blu-ray oynatıcı almanız gerekebilir. Size kolaylık sağlamak için, bu makale en iyi Blu-ray oynatıcı Windows 10 yazılımının bazılarını gözden geçirmektedir.

Bugün itibariyle, hiçbir bilgisayarda Blu-ray videoları oynatabilecek önceden kurulmuş bir medya oynatıcı yoktur. Bununla birlikte, her biri PC’lerde Blu-ray filmleri / videoları oynatmak için kolayca kurulabilen, özel olarak tasarlanmış bir dizi yazılım vardır.

Ve bu makale bilgisayarınız için en iyisini seçmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır, özellikle de Windows PC’ler için.

Dışarıda çok sayıda Blu-ray oynatıcısı var. Böylece, en iyi Windows 10 uyumlu olanlardan beşine bakacağız.

Dizüstü bilgisayarlar için en iyi 5 Blu-ray oynatıcı yazılımı

CyberLink PowerDVD

Blu Ray Oynatıcılar Nelerdir 1

CyberLink PowerDVD, yalnızca Windows PC için tasarlanmış, endüstri sınıfı bir Blu-ray medya oynatıcısıdır. Program, Windows 10, Win8.1, Win8 ve Windows 7 dahil olmak üzere tüm modern Windows sürümlerini destekler (MacOS sistemlerini desteklemez).

Ayrıca, CyberLink PowerDVD, DVD’ler, 3D / 4K Blu-ray ve UHD Blu-ray diskler / ISO dosyaları / klasörleri dahil olmak üzere her önemli video formatını ve kaynak dosyasını desteklemek ve oynatmak için donatılmıştır.

Ayrıca, sektördeki en iyi ses / ses sistemlerinden birini barındırıyor.

CyberLink PowerDVD’nin temel özellikleri şunlardır:

HDR desteği

Yüksek çözünürlüklü videolar (<4K)

DTS-HD / Dolby TrueHD / Dolby Digital (çok kanallı) ses desteği

Çevrimdışı medya akışı

Çoklu video formatları ve daha fazlası.

CyberLink PowerDVD, en iyi Blu-ray oynatıcı Windows 10 yazılımlarından biri olmasına rağmen, aynı zamanda en pahalılarından biri. 69.95 $ sabit bir fiyatla sunulmaktadır.

Macgo Windows Blu-ray Player

Blu Ray Oynatıcılar Nelerdir 2

Macgo Windows Blu-ray Player, Windows PC’de Blu-ray Diskleri / ISO dosyalarını / BDMV oynatmak için özel olarak tasarlanmış bir medya yazılımıdır. Özellikle Windows 10’da daha iyi performans gösterecek şekilde optimize edilmiştir.

Bunun ışığında, genellikle en iyi Blu-ray oynatıcı Windows 10 yazılımlarından biri olarak kabul edilir; bu nedenle, listemiz başında.

Bu yazılım, kullanıcılarına Blu-ray filmleri 50’ye varan format desteği (videolar için) ile istedikleri formatta izleme olanağı sağlar. Aklınıza gelebilecek herhangi bir video formatı Macgo Windows Blu-ray oynatıcısında uygun şekilde desteklenir.

Ayrıca, medya oynatıcı 480p, 720p ve 1080p dahil olmak üzere çoklu çözünürlüğü destekler (4K’yı desteklemez).

Macgo Windows Blu-ray oynatıcı, başlangıçta MacOS için tasarlanmış olmasına rağmen, Windows için geniş bir uyumluluğa sahiptir. Program, Windows 10 ve Windows XP arasındaki tüm Windows işletim sistemleri ile uyumludur. Ayrıca mobil iOS cihazları için belirlenmiş sürümlerin yanı sıra Mac için de orijinal sürüm vardır.

Macgo Blu-ray Windows Player’ın benzersiz özelliklerinden bazıları; gelişmiş ses sistemi (DTS-5.1, Dolby TrueHD, DTS-HD ve daha fazlasını destekler), üçüncü parti ve dahili altyazıları, çevrimiçi oynatma, platformlar arası uyumluluğu içerir. multiformat ses ve video desteği, çok dilli destek (15+ dil), endüstri sınıfı güvenlik, teknik destek (kapsamlı ipuçları ve öğreticiler dahil) ve daha fazlası.

Bu yazılımın tek dezavantajı, Blu-ray menüsünün olmaması; gelişimi boru hattında olmasına rağmen. Ayrıca, 4K çözünürlük desteği yoktur.

Macgo Windows Blu-ray Oynatıcı 29.95 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatıyla (tek bir lisans için) sunulmaktadır. Ancak, kolayca ücretsiz olarak indirebileceğiniz sınırlı bir sürümü var.

Leawo Blu-ray Player

Blu Ray Oynatıcılar Nelerdir 3

Leawo Blu-ray Player, Windows için çok işlevli bir medya oynatıcı yazılımıdır ve en iyi Blu-ray oynatıcı Windows 10 yazılım listemizi yapar.

Bu medya oynatıcı, yalnızca Blu-ray disk / ISO dosyaları / klasörlerindeki videoları değil aynı zamanda DVD’lerdeki ve diğer video depolama ortamlarındaki videoları da oynatmak için esnek bir şekilde tasarlanmıştır. Windows Vista ve sonraki sürümlerinde, en son Windows 10’a kadar desteklenir.

Ayrıca, Leawo, yeni başlayanlar için biraz zor olabilecek, gezinmesi oldukça kolay bir UI’ye de ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte, her özellik UI / ekran ekranında açıkça yazıldığından, size yardımcı olacak birkaç yerleşik kılavuz vardır.

Leawo Blu-ray oynatıcısında elde edilebilecek en yüksek çözünürlük 1080p’dir. Ancak, yazılım geliştiricileri şu anda 4K çözünürlüğü eklemek için çalışmaktadır. Ve bunun bir sonraki güncellemeyle gelmesi bekleniyor.

Leawo Blu-ray Player’ın temel özellikleri arasında multiformat video / ses desteği, çoklu HD çözünürlük (1080p’ye kadar), gelişmiş ses ayarı (DTS-HD, AAC, DTS, TrueHD ve daha fazlasını desteklemek için), özelleştirilebilir GUI, harici altyazılar, özelleştirilebilir video / ses oynatma, güç yöneticisi, çok dilli destekler.

Leawo Blu-ray Player, ücretsiz lisanslı bir yazılımdır; bu, bir kuruş ödemeden mümkün olduğunca uzun süre indirip kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Leawo Blu-ray Oynatıcıyı İndirin

DVDFab Player 5

Blu Ray Oynatıcılar Nelerdir 4

DVDFab Player 5, hiç şüphesiz orada en iyi Blu-ray oynatıcı Windows 10 yazılımı biridir. Yazılım, 32 MB ve 64 bit Windows 10 / 8.1 / 8/7 bilgisayarların hepsinde, minimum 2GB RAM deposuyla desteklenir.

Ek olarak, DVDFab Player 5, Blu-ray ISO dosyalarını ve klasörlerini, Blu-ray disklerini, DVD’leri, AVCHD’yi ve geleneksel videoları oynatmak için kullanılan hepsi bir arada bir medya oynatıcısıdır. 480p, 720p, 1080p, 2k ve 4K için esnek çözünürlük desteğine sahiptir.

DVDFab Player 5’in önemli özellikleri arasında:

HDR10 desteği

4K UHD çözünürlük

Gelişmiş ses çıkışları (Dolby TrueHD, DTS-HD, DTS: X ve daha fazlası)

Çoklu çözünürlük desteği (480p ila 4K UHD)

Multiformat videoları (MKV, MP4, WMV, FLV ve daha fazlası), özelleştirilebilir UI, değiştirilebilir video oynatma listesi ve daha fazlası. DVDFab Player 5’in en önemli özelliği, belki de HDR desteğidir.

DVDFab Player 5’in en göze çarpan dezavantajı düşük / orta sınıf kullanıcılar için biraz pahalı olduğu için fiyatı. İki fiyat baskısı mevcuttur: Standart ve Ultra, sırasıyla 59 ve 99 $ olarak sunulmaktadır.

Bununla birlikte, yukarıda belirtilen planlardan herhangi birine abone olmadan önce, 30 gün boyunca ücretsiz deneme sürümünden yararlanabilirsiniz.

DVDFab Player 5’i edinin

VLC Media Player

Blu Ray Oynatıcılar Nelerdir 5

VLC tartışmasız dünyada en çok kullanılan medya oynatıcısıdır ve Blu-ray filmleri / videoları oynatmak için oldukça uygundur. Bu nedenle, rahatça en iyi Blu-ray oynatıcı Windows 10 yazılımlarından biri olarak göze çarpıyor.

Bu program, neredeyse tüm bilinen video formatlarını destekleyecek donanıma sahip, çok yönlü bir medya oynatıcısıdır.

Bununla birlikte, VLC, hem masaüstü / dizüstü bilgisayarları hem de mobil cihazları destekleyen, çapraz uyumlu bir platforma sahiptir. PC’ler için ortam yürütücü, hemen hemen tüm Windows sürümlerinde, Windows XP SP3’ten en son Windows 10 işletim sistemlerine kadar desteklenir.

VLC’nin göze çarpan özellikleri arasında ses filtreleri, çok formatlı videolar, altyazı senkronizasyonu, özelleştirilebilir Blu-ray menüsü, özelleştirilebilir video efektleri (gerçek zamanlı olarak), 4K çözünürlük (ve daha düşük), kullanıcı dostu arayüz ve daha fazlası bulunur.

Temel olarak, VLC en güçlü Blu-ray yazılımı olmayabilir, ancak tartışmasız en esnek (kullanımı kolay) medya oynatıcıdır.

VLC media player, önde gelen kar amacı gütmeyen bir teknoloji firması olan VideoLAN tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir uygulamadır. Açık kaynak kodlu bir program olarak herkesin kullanımına açık ve kesinlikle ücretsiz.

VLC Media Player’ı indirin.

Blu-ray şu anda en gelişmiş video / film depolama ortamıdır ve 128 GB’a kadar 1080p HD ve 4K ultra yüksek çözünürlüklü videoları saklama kapasitesine sahiptir.

Ancak, günümüzde hiçbir bilgisayarda Blu-ray videolarını oynatmak için yerleşik bir çözüm yoktur; bu, bilgisayarınızda Blu-ray filmlerinin keyfini çıkarmak istiyorsanız, dışarıya bakmanız gerektiği anlamına gelir.

Aramanızı daraltmak için, bu makalede, en iyi Blu-ray oynatıcı olan Windows 10 yazılımının beşini derledik. Bu nedenle, bir Windows PC’niz varsa, olağanüstü Blu-ray film deneyiminin keyfini çıkarmak için yukarıda listelenen herhangi bir yazılımı indirebilir / satın alabilirsiniz.