Line telefon numarası gizleme, telefon numarası ayarları nasıl yapılır? Makalemizin başlığından da anlaşılacağı gibi bu makalemizde Line uygulaması üzerinde telefon numarasını nasıl gizleyebiliriz bu konumuzu inceleyeceğiz. İncelemeye başlamadan önce Line uygulaması nedir kısa bir bilgi sahibi olalım.

Bu uygulaması oldukça beğeni ve istek alan uygulamalardan bir tanesi oldu. Line sadece mesajlaşma amaçlı değil, aynı zamanda ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapabileceğiniz bir akıllı telefon uygulamasıdır. Uygulama üzerinde müzik ve oyun gibi servisleri de kullanabiliyoruz.

sosyal ağ hayatımıza 2011 yılının haziran ayında girmiş olmasına rağmen bu kadar kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarmış görünüyor.

Uygulamasının en çok kullanılan özelliği TALK adı verilen sohbet özelliği oluyor. Fotoğraf, video ve benzeri dokümanları karşı kullanıcılara rahatlıkla gönderebiliyoruz. İstenilen her an ve her yerde ücretsiz olarak uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Line hESABINDA numarası gizleme

Peki uygulama numarası gizleme işlemi nedir ve nasıl yapabiliriz aşağıdaki adımlarımızı takip edelim.

Ancak uygulama üzerinden kendinize özel bir ID belirleyerek telefon numaranızı kimseyle paylaşmadan iletişim kurabiliyorsunuz.

Sizi uygulama üzerinden LİNE ID’nizi kullanarak ekleyen kişiler telefon numaranızı göremezler.

Peki Line ID nasıl belirleyebilirim? Sorumuzun cevabını ise aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebileceğiz.

1) İlk olarak uygulamamıza giriş yapalım.

2) Uygulama içerisinden ayarlar menüsüne giriş yapalım.

3) Hemen ardından ise Diğer yazan menümüze giriş sağlayalım.

4) Açılan sayfadan Daha fazla seçeneğini seçelim.

5) Açılan ekrandan ise Ayarlar ve profil menüsünü kullanarak ilerleyebilirsiniz.

Telefon numaranızı bilen kişilerin arkadaşları listesine otomatik olarak eklenmesini istemiyorsanız ‘Başkalarının eklemesine izin ver’ seçeneğini kapatmanız yeterli olacaktır. Bu adımların sonrasında sizleri sadece LİNE ID’nizi paylaştığınız kişiler ekleyebilirler. Ancak Tam bu işlemler sonrasında numaramız gizli kalacaktır ve isteğimize ulaşmış olacağız.

Kullanılan bu oldukça güvenilir ve çok az hata aldığımız programlar arasında yer alıyor. Kolay kullanım paneli ve ihtiyaç duyulan tüm özellikleri içerisinde barındırmasından dolayı farklı programlara ihtiyaç duymadan. Rahatlıkla kullana bileceğimiz bir sosyal ağ mesajlaşma, sesli ve görüntülü sohbet uygulamasıdır.

Şimdi sizlerde yukarıdaki makalemizi okuyarak LİNE hesaplarınız üzerinde kendi LİNE ID bilginizi oluşturabilirsiniz. Ek olarak numaranızı gizli tutabilirsiniz.

Herhangi bir sorun karşısında canlı destek ekibine ulaşabilirsiniz.